بیمه کانون سردفتران و دفتریاران

آیا می دانید با ۱۰ درصدی که ماهیانه به حساب کانون سردفتران واریز می گردد می شد بهترین بیمه درمانی و بازنشستگی و مستمری و عمر و سرمایه گذاری را نزد شرکتهای بیمه گر خصوصی با حداقل سود سالیانه ۲۰ درصد تهیه کرد و از مزایای بیمه و مراکز طرف قرارداد شرکتهای بیمه استفاده و هزینه عمل های جراحی و بیماری های خاص و سایر هزینه های پزشکی را با تخفیف قابل توجهی پرداخت نمود .

اگر به طور متوسط ده درصد پرداختی یک دفترخانه را به کانون یک میلیون تومان در ماه درنظر بگیرید سالیانه دوازده میلیون تومان به کانون پرداخت می شود و این پرداختی با توجه به اینکه مبلغ قابل توجهی است کانون در قبال آن خدمات متناسبی ارائه نمی دهد .

به تازگی متوجه شدم هزینه هایی که کانون بابت بیمه به دفاتر اسناد رسمی پرداخت می کند طبق تعرفه هایی است که خودشان دارند و معلوم نیست از کجا و بر چه معیاری تعیین شده است !

بالفرض برای هزینه های گزاف دندانپزشکی سهمیه بیمه شده در سال ۲۰۰ هزارتومان تعیین شده ، همچنین سایر تعرفه ای پزشکی نیز به همین منوال است پرداخت هزینه های دارو نیز بسیار دون شان دفاتر است بنحویکه بعد از مراجعه به داروخانه به علت اینکه کانون فقط تعهد پرداخت داروهای ایرانی را دارد داروخانه در صورت وجود داروی خارجی در نسخه آن را از شمول تعرفه بیمه خارج می کند و بعضی اوقات که قیمت دارو نیز کمی افزایش می یابد در پشت نسخه شماره تلفن و آدرس و امضاء بیمه شده را می گیرد در مورد هزینه های بیمارستانی نیز باید ابتدا مجوز پذیرش از بیمارستان را گرفت بعد به بیمارستان مراجعه و اقدام به درمان نمود یا در مراجعه به بیمارستانهای حتی طرف قرارداد کانون باید ابتدا کل هزینه را پرداخت کرد و بعد برای دریافت سهم بیمه به کانون مراجعه کرد !

لذا با توجه به مبلغ ده درصد پرداختی حتی این انتظار از کانون می رود که کل هزینه درمانی سردفتران به عنوان یک بیمه گر خصوصی برای سردفتران و دفتریاران رایگان باشد نه بنحو اشاره شده حق بیمه را ماهیانه از دفاتر دریافت و در موعد پرداخت حتی یک نسخه دارویی که پزشک متخصص آن را ممهور کرده هزار دلیل و مدرک بخواهد همچنین است در مورد رادیولوژی - فیزیوتراپی که باید برای اثبات معالجه نتایج آزمایش و عکسها و ادله مثبته دیگری را ارائه کرد .

بازنگری در آیین نامه بیمه سردفتران رافع مشکلات فعلی نیست و به نظر می رسد اگر بیمه سردفتران و دفتریاران را به خودشان واگذار کنند آنان بسیار کارساز تر از کانون توسط شرکتهای بیمه قادر به اداره امور بیمه خود خواهند بود ضمن اینکه در خصوص حقوق بازنشستگی و با امکانات موجود در خصوص بیمه های عمر و سرمایه گذاری دفاتر اسناد رسمی با افتخار و بدون مورد مضحکه قرارگرفتن توسط مراکز درمانی هزینه های درمانی را توسط خویش پرداخت و برای دریافت حق بیمه خود نیاز به عبور از فیلترهای متعدد کانون سردفتران نخواهند داشت .  

در پایان یادآور می شود کدام صنفی ۱۰ درصد از درآمد ماهیانه خود را بالاجبار به اتحادیه اش می دهد و اینگونه خدمات بیمه می گیرد ؟ کانون در قبال ۱۰ درصد دریافتی از دفاتر اسناد رسمی چه وظایف دیگری دارد ؟ ۴ میلیون وام به دفتریار و ۶ میلیون به سردفتر چه دردی را از آنان دوا خواهد کرد ؟ مراکز رفاهی و نحوه قرارداد با آنها نیز خود جای بحث دارد ! یک مثال مختصر در خصوص یکی از هتل های طرف قرارداد کانون اینکه هتل مذکور خدمات خود در هتل را به عنوان تخفیف عنوان نموده و هیچ تخفیفی در قیمت رزرو قائل نشده است !

آیا اگر کانون شایستگی اش را در تهیه نرم افزاری واحد برای دفاتر اسناد رسمی نشان می داد آیا امروز اینگونه اسیر نرم افزاری تحکم آمیز برای تنظیم اسناد بودیم بنحویکه امروز کار با این نرم افزار در کنار مشکلات عدیده موجود به دغدغه اصلی دفاتر اسناد رسمی تبدیل شده است آیا این کانون شجاع ماست که بیانیه ای را که سردفتران از آن به بازیافتن شهامت از دست رفته کانون یاد می کردند یک روز بعد بی سر و صدا از سایت حذف کرد ؟ آقا ما اگر کانون نخواهیم چه کسی را باید ببینیم ؟ 

 

/ 4 نظر / 65 بازدید
....

درود بر ناصر خان ... ما اگه کانون نخواهیم باید چه کسی را ببنیم ؟؟؟؟؟؟؟ اقا با این 10 درصد هایی که از ما می گیرند هیچ امکاناتی هم نمی دن .... بابا جان بیمه نخواستیم چه کار کنیم ؟؟؟؟؟؟ با اون ده درصد خودمون می تونیم بهترین بیمه ها رو اختیار کنیم ... اقا کانون نمی خواهیم نمی خوایم ....

67شهریار

خواهشا" چرت آقایان را بهم نزنید.

ارش

با سلام واقعا من مانده ام کانون با این پول ده درصد چکار میکند دریغ از یک حتی مجله و روزنامه برای ترویج سند رسمی و اموزش و یا درمان .......

اقا کانون نمیخواهیم