بهانه شش دی

باسمه تعالی

ششم دی ماه یک بهانه است .

بهانه ای برای گرد هم آمدن و یکدگیر را دیدن، اما این بار با چشمانی شسته و جور دیگر،

بهانه ای برای گفتن ناگفته ها

بهانه ای برای تجمیع همتها

بهانه ای برای پرداختن بر غفلتها، غفلت از خود، غفلت از همکاران، غفلت از پیشکسوتان غفلت از آنچه هستیم .

بهانه ای برای دیدن دردهای نهفته و بغضهای نا پیدا.

ششم دی ماه یک نیاز است. نیاز به توجه بیشتر به خودمان، توجه بیشتر به کارمان و مسؤولیتمان و آنچه پیش رویمان است.

نیاز به توجه بیشتربه تهدیدها و آفتها است که  بی رحمانه کتابت بالعدل را نشانه رفته و روز به روز تضعیف می کند.

نیاز به اینکه بشناسانیم برای دیگران جایی را و موقعیتی را که در آن هستیم. دیگرانی که ندانسته تخطئه مان می کنند به بی دردی، به خطاکاری  و به حیاط خلوت گزینی. 

ششم دی بهانه ای برای خودستایی نیست،  بهانه ای برای خوش بودن و دور هم بودن نیست، ششم دی از سر سیری و تکبر و خودخواهی نیست.

ششم دی هشدار است، هشتدار برای من، برای شما، که هان ای شما  که مسؤولیت ثبت و رسمی نمودن قراردادهای مردم را پذیرفته ای، ای سردفتر، آگاه و هشیار باشد که عنوان مقدس کاتب بالعدل امروزه بیشتر از هر کس قابل انتساب تر است به تو. آگاه باش! که بار سنگینی است این عنوان و این امانت که بر دوش تو گذارده میشود.

ششم دی ماه  فرصت است فرصتی برای تقدس بخشیدن هر چه بیشتر به کتابت و فرصتی است برای تبلور هر چه بیشتر آیه شریفه ی مداینه .

 

******

هفته اول دی ماه, هفته سند رسمی و

روز ششم دی ماه روز دفاتر اسناد رسمی 

 گرامی باد .

 


/ 6 نظر / 53 بازدید
امینی

سلام و عرض ادب . هر چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند . به امید بازگشت با جایگاه رفیع کتابت بالعدل و شناخته شدن هر چه بیشتر اهمیت آن .

مدونات کاتب

درود بر شما جناب پیر محمدی تلاش های شما در جهت اعتلای جایگاه کتابت شایسته هزاران تمجید و تحسین است ، سپاس و سپاس و سپاس

ساداتی ندای قلم

سلام وارادت خدمت همکارگرامی بسیار عالی بود استفاده کردم روز سردفتر اسنادرسمی مبارک باد

صولت یاوری 116 اصفهان

باسلام برهمکار عزیز روز ششم دی ماه فارغ ازهرنامی که همکاران به دلخواه خود برآن نهند ، برکلیه سران دفاتر ، دفتریاران وکارکنان دفاتر که نتیجه همدلی همه اینان ، محصول مسلم الصدور وماندگاری بنام سند رسمی که نماد اطمینان وآرامش است ، به مردم عرضه می کند ، خجسته باد .

محمود عبداللهی

با سلام و احترام خدمت شما همکار گرانقدر و بزگوار و تبریک بنماسبت هفته دفاتر اسناد رسمی و روز سردفتر خدمت شما و همکاران محترمان و سایر سردفتران و دفتریان و زحمتکشان این عرصه امید وارم که در آینده ای نه چندان دور شاهد درج این روز بعنوان روز سردفتر در تقویم شمسی خود باشیم به امید موفقیت تمامی همکارن

سردفتری ازقم

همکارمحترم دروبلاگ دانشنامه سئوالی مطرح شده که آیا بعدازثبت آنی اگر حق التحریر بصورت نقدی دریافت شود تخلف کرده ایم ؟ لطفا جنابعالی هم راهنمائی بفرمایید . خیلی ممنون