خبرهای جدید از حذف دفتر جاری و چند خبر دیگر از مجلس

باسمه تعالی

 

 

ضمن تبریک سالگرد ایام پیروی انقلاب اسلامی و دهه فجر به خوانندگان گرامی، بنا بر اطلاعات موجود خبرهای خوبی از روند حذف دفاتر جاری دفترخانه در راه است و با توجه به تصویب طرح جامع کاداستر ( دریافت فایل  pdf  طرح ) در کمیسیون قضائی مجلس این طرح آماده بررسی در صحن علنی مجلس میباشد .

مطابق ماده 7 این طرح ثبت در دفاتر فیزیکی منتفی و دفاتر الکترونیک جایگزین آن خواهد شد.

امید است با تصویب و اجرائی شدن این طرح و حذف دفاتر تسهیل و گشایشی در امور اجرائی دفاتر رخ دهد و زحمت نوشتن دفاتر جاری و بایگانی و نگهداری آنها از دوش دفاتر برداشته شود .

البته باز هم امید است با اجرایی شدن مراحل ثبت الکترونیکی، نسبت به رفع نواقص و کاستیهای ثبت الکترونیک نیز توجه شود تا مشقتهای فعلی موجود برای دفاتر و مراجعین از بین برود .

بروز مشکل :

 به عنوان مثال دو روزی است که سیستم اطلاعات ثبت احوال با مشکل مواجه شده است و امکان استعلام الکترونیک اسناد و ثبت سند در دفاتر قم و سایر استانها به طور عادی وجود ندارد و هیچ قولی و وعده ای برای امضاء سند به مراجعین نمیتوان داد و حاصل بروز چنین مشکلات چیزی نیست جز کندی روند ثبت سندی که اسم آن الکترونیک است و شرمندگی اعضا دفاتر در مقابل دیدگان عجول و منتظر مراجعین .

 

 

 

0

0

0

 

و خبر های دیگر از مجلس :

و خبر های دیگر ( به نقل از این منبع ) که از ابتدای سال 1393 علاوه بر حق الثبت فعلی اسناد مبلغ 5000 تومان دیگر برای صدور الکترونیک هر سند رسمی ، در هر سند وصول خواهد شد .

ضمنا به نقل از همان منبع مالیات ارزش افزوده از ابتدای سال 1393 هشت درصد وصول خواهد شد .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مطالب مرتبط : http://daftar1603tehran.blogfa.com/post/3

 و   http://rc.majlis.ir/fa/legal_draft/show/813227

و http://tehran778.persianblog.ir/post/239/

/ 8 نظر / 77 بازدید
محمد امین کاوندی

سلام خدمت شما . فکر می کنم این خبر ، خستگی که ثبت آنی به دوش دفاتر اسناد گذاشته است را تا حدودی کم کرد. عاقبت به خیر شود

همکار

بهترین زمان برای زدن ضربه نهایی به پیکر نیمه جان دفترخانه !!!!

همکار سردفتر

باسلام سال آینده هم بعدازاجرای دفاتر الکترونیک بابت هرسند که دردفاتر الکترونیکی ثبت می شود مبلغی باید به سازمان پرداخت کنیم .علاوه براین ها بدلیل اینکه اسناد دیگر تحریر نمی شوند حق التحریرهم منتفی خواهد شد وحق صدور به ما تعلق خواهد گرفت .زیرا ما اپراتوریم وسند راصدور ونه تنظیم وثبت می کنیم . منتظر بمانید این ها قطعا درراهند .خواهید دید..................

سردفتر کم پول ( به تعبیر برادران افغانی )

جناب پیرزاده باسلام لطفا درمورد جبران کم بود تعرفه حق التحریر اسناد وسا یرخدمات دفاتر اسنادرسمی نسبت به تورم ونیز هزینه های ناشی ازاجرای ثبت آنی که به ما تحمیل شده ومی شود با قلم زیبایتان بنویسید.

hickas

سلام علیکم واهلا جناب پیرمحمدی لطفا با توجه به منسوخ اعلام شدن آیین نامه 1317 وتبصره اصلاحی ماده 58 اگر امکان دارد درمورد لزوم واقعی شدن ثمن معامله اموال غیرمنقول پست مستقلی ایجاد کنید تا همکاران نظر بدهند وسازمان ثتب وکانون تهران فکری به حال این موضوع بکنند زیرا وضع مالی دفاتر خیلی وخیم است . تورم بی داد می کند.

عمو

سلام عمو ناصر عزیززززززززززززز خوبی عموجان؟

رحمانی

از شما بابت وبلاگتون خیلی ممنوم و امیدوارم که هر چه سریعتر دفتر جاری حذف شود دفتر جاری اخه چیه بخدا یه ویروس تو دفاتر انشالا حذف میشه

رحمانی

لطفا وبلاگتونم به روز کنید