همه با هم به سوی ثبت آنی

ماخذ: بنچاق

به نام خدا


همه با هم به سوی " ثبت آنی " برویم


 


صدور امضای الکترونیک برای همکاران سردفتر ،‌موقعیت مغتنمی بود که این عزیزان را از نزدیک زیارت کنم و گپ و گویی دوستانه در خصوص مسائل کاری داشته باشیم .

آنچه در خلال این گفت و گو دستگیرم شد ، اینکه هیچ یک از این بزرگواران در جریان تحولات پیش رو و پدیده ی ثبت آنی نبودند !
کما اینکه در جریان حذف اوراق بهادار هم نبوده اند و همگی ناچار شدند اوراق تازه خریداری شده را مجاناً طی صورتجلسه ای به سازمان ثبت عودت دهند و اطلاعی از حذف دفاتر جاری هم ندارند و پرینتر ثبـّات خریده اند یا سفارش آن را داده اند .
جالب اینکه شرکت واردکننده پرینتر ثبـّات هم علیرغم اطلاع از این موضوع ، دست به بازاریابی گسترده ای زده و باشرایط اغواکننده ،‌سفارش سردفتران را برای خرید پرینتر ‌،‌ ثبت می کند !‌
چه کسی باید به سردفتران محترم بگوید که نرم افزارهای موجود در دفاتر اسناد رسمی از اول شهریور ماه سال جاری منسوخ خواهد شد و جای آنها را نرم افزار ِ طراحی شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نام " ثبت آنی " می گیرد؟‌
چه کسی متولی اطلاع رسانی ِ به موقع به سردفتران است که جلوی ضرر آنها را بگیرد ؟


مصلحت‌دید ِمن آن است که یاران همه کار
بگــُــذارند و خـَـــم طــُـــــره ی یاری گیرنددر فرصت باقیمانده (( 31 روز ِ مردادماه )) که بسیار اندک می نماید ،‌ ضرورت دارد کانون سردفتران و دفتریاران ِ مرکز و سایر کانون ها و جوامع در استان های مختلف با دعوت از کارشناسان محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ‌و برگزاری دوره های آموزشی ، سردفتران سراسر کشور را آموزش دهند و به گونه ای مهیا کنند که فعالیت دفترخانه ها دچار وقفه نشده و امور مردم معطل نماند .
برای رسیدن به این هدف ، فراهم شدن شرایط زیر ضروری است :
1-سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور ، از اول مرداد ماه و یک ماه زودتر از موعد شروع رسمی پروژه ، سامانه ی "ثبت آنی‌" را به روی همه دفاتر اسناد رسمی باز کند تا دفاتر اسناد رسمی بتوانند از خصوصیات آن مطلع شوند و امکان برگزاری کلاس های آموزشی فراهم گردد.
2- کانون ها و جوامع محترم سردفتری در سراسر کشور با درک موقعیت حساس کنونی و در راستای رسالتی که در آموزش و ارتقای سطح علمی و عملی سردفتران بر عهده دارند ، برگزاری دوره های آموزشی و دعوت از همکاران را در اولویت قرار دهند.
3- همکاران محترم که تیرماه را با تکمیل و ارسال اظهارنامه های مختلف و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مشاغل گذرانده اند، در ماه مرداد ، خستگی خود را با شرکت در کلاس های آموزشی "ثبت آنی" از تن به در کنند!
نکته ی اول : از سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور و کانون معزز سردفتران و دفتریاران مرکز که به بهانه ی صدور امضای الکترونیک ، توفیق زیارت همکاران سردفتر را برایم فراهم نمودند ، صمیمانه سپاسگزارم.
نکته ی دوم : چنانچه "توکن" های صادره ، درگاه ورودی دفتر اسناد رسمی به سامانه ی "ثبت آنی" است و این ، بدان معنی است که هر دفترخانه فقط یک کلید ورودی برای تنظیم اسناد مختلف ِ خود دارد ، قطعا و یقینا فعالیت دفترخانه ها را مختل خواهد کرد و ضروری است که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای هر دفترخانه حداقل سه "توکن" اختصاص دهد.حافظ ،‌ وظیفه‌ی تو دعا گفتن است و بس

در بند ِ آن مبـــاش ،‌ که نشنیــد یا شنیـــد


و من الله التوفیق
ارادتمند : جمشیدی

/ 3 نظر / 92 بازدید
سردفتر مشهد

باسلام خواهشمندم در خصوص پیامکی که امروز به سردفتران مشهد( و احتمالا استانهای خراسان) ارسال شد مطلبی رو در سایت وزین خودتون کار کنین که حاکی از تکذیب حذف دفاتر جاری از رویه کاری دفاتر اسنادرسمی توسط معاون اسناد سازمان ثبت بود!!! مستند این مهم رو هم در آدرس سایتی که در همون پیامک درج کرده بودن آورده بودن:در سایت شرکت صنایع دانش بنیان موعودو در بخش رویدادهای جدید لینکی وجودداره با عنوان "اعلام کتبی عدم حذف دفاتر توسط سازمان ثبت"!! که در اونجا نامه درخواست شرکت مزبور و پاراف معاون امور اسناد سازمان به چشم می خوره.جای تعجب داره اولا با توجه به مشغله کاری فراوان و حجم کاری بالای معاونت اسناد چطوریه که تاریخ نامه و تاریخ پاراف ( جوابیه) معاون اسناد سازمان یک روزه!!!ثانیا نگران شدیم نکنه فقط به خاطر فروش بیشتر چاپگرهای دفاتر جاری حذف دفاتر به محاق بره!!!!!

شهره

با سلام زمینی به مساحت حدود 900 متر با کاربری زراعی از آبسرد دماوند خریداری کرده ام این زمینها در اصل متعلق به جهاد کشاورزی است.اما شهرداری هم خود را صاحب زمینهای کشاورزی می داند بخاطر همین برای تشکیل سند به هر دو جا باید رفت.این زمین ضمنا مشاعی بوده و قسمتی از 5000 متر بوده که ما 900 متر ان را خریداری کرده ایم.حال سوالم این هست برای تفکیکی به شهرداری مراجعه کرده ایم .حدود 8 میلیون تومان بابت حکم تفکیکی و فنس از ما میخواهند.آیا این تفکیکی قانونی است و جهاد کشاورزی قبول دارد یا باید جهاد هم یک حکم تفکیکی دیگر بدهد و پول دیگری بگیرد؟با تشکر از شما

عمو

سلام عمو ناصر عزیز کجائی عموجان؟ دلمان برایتان یک ذره شده است . خانواده خوبند؟ سلام برسانید