بدون عنوان

به نام خدا

 اکنون که پس از چندی وقفه در به روز کردن وبلاگ و مشغله و گرفتاری که مانع این کار میشد، مجال نوشتن یافته ام شایسته است که قبل از هر چیز یادی از آخرین نشست وبلاگنویسان در یزد، دار العباده و شهر بادگیرها نمایم .

ای صبا با ساکنان شهر یزد از ما بگو        کای سر حق ناشناسان گوی چوگان شما

 

و در سخن از این همایش(که در تاریخ جمعه 12 آبان ماه 1391 برگزار گردید) بر خود ضروری می دانم قبل از هر چیز به رسم ادب از میزبانی شایسته ی آن یاد کرده و به سهم خود از آن قدردانی نمایم. همایشی که محوریت شهر یزد و میزبان آن سید گرانقدر استاد سید علیرضا طباطبایی بافقی رونق و اهمیت خاصی به آن داده بود.

استادی که میزبانی مشفقانه و پدرانه ی شان چنان در این گردهمایی محسوس بود که نمی توان آن را قابل جبران دانست .

 

تصویری از همایش در محل جامعه سردفتران و دفتریاران یزد

 

و اما در خصوص همایش موارد قابل ذکر اینکه ،

متاثر از تعلق ریاست محترم سردفتران و دفتریاران جناب آقای محمد رضا دشتی اردکانی به این استان، و شاید رابطه صمیمانه ایشان با جناب استاد طباطبائی، ایشان و هیات همراهش را به یزد کشاند و ایشان نیز دقایقی حضار را از سخنان ارزشمند خود بهره مند ساختند سخنانی که در آنها ضمن تقدیر از فضای مجازی و وبلاگها، انتقاد و گله ای را هم به همراه داشت و آن عملکرد تخریبی و نه انتقادی برخی از وبلاگها از کانون سردفتران که ناشی از عدم اطلاع دقیق منتقد از وضعیت و عملکرد کانون می باشد .  

نکته دیگر اینکه این نشست متاثر ازنخستین همایش نقش و جایگاه سند رسمی در نظم کنونی (که در 6 دی مان امسال بر گزار خواهد شد) مسوولان کمیته علمی اجرایی و روابط عمومی بر گزاری همایش 6 دی را  که خود نیز از فعالان فضای مجازی هستند به این همایش کشاند و ایشان نیز گزارشهایی از پیشرفت کار و میزان آمادگی برای نشست 6 دادند و ضمن آن از عدم مشارکت بایسته ی دفاتر اسناد رسمی و سران دفاتر در بخش علمی و مقالات ارسالی به همیاش گله مند بودند.

و اما در خصوص تصمیمات و بحثهای اصلی همایش که با توجه به یک روزه بودن همایش و ضیق وقت تنها نتایج آن تصویب یک منشور اخلاقی برای وبلاگنویسان حوزه سردفتری و اتخاذ تصمیم در خصوص راه اندازی سایتی به عنوان سایت مرجع از سوی دفاتر اسناد رسمی بود (و دیگر هیچ !) که دو کمتیه فنی و عملی - نظارتی این سایت نیز از بین همکاران انتخاب و مقرر شده نسبت به راه اندازی و اداره این سات اقدام شود .

و اما در خصوص حواشی:

دیدار نزدیک اینجانب در حاشیه نشست با سردفتر محترم دفترخانه 2 مراغه جناب هادی عطاریفر،سردفتر محترم و همزبان بنده و صاحب وبلاگ وزین افق سردفتری و بهره مندی از بیانات و نظرات ایشان بود .

و دیگر آشنایی با استاد گرانقدر دکتر سید ضیاءالدین خرمشاهی سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 36 کرمانشها و استفاده از صحبتهای ایشان در حاشیه نشست بود و جالب بود برایم صحبتهایی که ایشان در خصوص تنظیم سند رسمی انتقال اسب های اصیل شناسنامه دار و اینکه در منطقه کرمانشاه و کرد نشین به جهت ارزشی که به اسبهای اصیل و شناسنامه دار قائلند تمایل زیادی برای نقل و انتقال این اسبها از طریق سند رسمی دیده میشود و ایشان از مروجین و مشوقین این اسناد میباشند و نیز از صحبتهای ایشان در خصوص تنظیم اجاره رحم بهره بردیم و معلوم شد که ایشان از صاحبنظران در تنظیم چنین اسنادی هستند و دوستان و همکاران می توانند از نظرات این استاد گرانقدر در تنظیم چنین اسنادی راهنمایی گیرند.

همصحبتی و دیدار با استاد خادمی و عمو جلالی و جناب احمدی عزیز، دوستان شمالی و سلیمیها (مهدی و علیرضا)، احمدلو، ابوالقاسم زاده، فتحی و آشنایی با جوان پر انرژی و انگیزه، امین جان حاذقی ( دفتریار 75 شوش) و سایر دوستان و استفاده از نظرات ایشان در حاشیه نشست و تجدید دیدار نیز از نکات جالب برای این حقیر در این نشست بود.

نکته جالب توجه دیگر برای بنده ساختمان زیبا و مناسب جامعه سردفتران و دفتریاران استان یزد بود که یک نوبت از اجلاس در این ساختمان برگزار شد که نشان از همکاری و همدلی و همت بالا و مدیریت شایسته جامعه سردفتران یزد داشت که واقعا موجب غبطه و حسرت اینجانب گردید، چرا که ما نیز سالیانی است که در قم آرزوی داشتن چنین جامعه و ساختمان و همکاری و مدیریتی را داریم!

در روز دوم نشست( 13 ابان ) تعدادی از دوستان به صورت دسته جمعی به بازدید از برخی نقاط دیدنی شهر زیبا و تاریخی یزد پرداختند که اگر چه اینجانب در این روز نعمت معیت این عزیزان محروم بودم ولی دیدار از دیدنیهای بی بدیل شهر یزد در کنار خانواده گرانقدر لطفی دو چندان داشت .

و اما نکته دیگر اینکه طبق معمول، یکی از دلخوشیهای بنده در چنین سفرهایی همراه داشتن دوربین و ثبت لحظه ها و صحنه ها و استفاده از آنها در وبلاگم بود، لکن این بار متاسفانه از بد حادثه، دوربین و عکسها دچار مشکل شده و تا کنون موفق به بازیافت آنها نشده ام که این امر موجبات ملال بنده را فراهم آورد و شرمنده دوستانی شدم که مطالبه ی عکس کرده بودند.

و آخر اینکه به جهت مشغله و تحصیل ممکن است کمتر بتوانم وبلاگم را به روز نمایم و دیر به دیر اقدام به درج مطلب کنم ولی بر حسب نیاز این امر مانع از استفاده و سر زدن به مطالب و نظرات دوستان در وبلاگهایشان نخواهد بود.

/ 6 نظر / 120 بازدید
ساداتی ندای قلم

سلام جناب ناصر خان عزیز آقا چه شده است صحبت بی وفائی نکن که نگران میشوم مطالب زیبا انعکاس دادید متشکرم منظر عکسها هستم

افق سردفتری

سلام و درود خدمت دوست عزیزم جناب پیر محمدی بقول جناب ساداتی بزرگوار حرف از فراق و جدایی مزن که تازه با گوهر گرانقدر و متواضعی چون جنابعالی اشنا شده ایم وبلاگ جنابعالی بی تردید یکی از بهترین و مفیدترین وبلاگهای موجود است لطفا محروم نفرمایید.

مهدی احمدی

سلام بر عمو ناصر عرض ادب واحترام دارم بر طبق عادت اگر ننویسید هم هر روز می آییم ومنتظر عکسهای قشنگت هستم

میرزا بنویس

سلام بر ناصرخان پیرمحمدی مگر دست شماست؟ پای در این وادی نمینهادی ورودت با اراده خود شما ولی خروج خیر.... دیگران را شیفته اخلاق و روش و منش خویش نمیکردی ..حال که کردی مفارقت ناممکن... همکاران و عزیزان را به این کلبه معنوی دعوت و عادت نمیدادی ... حال که چنین کرده ای طریق اهل دل و قلم نیست که در ببندی و قلمت را ببندی .. مشغله جدیدت با نوشتار و قلم مانوس است پس در اینجا نیز تراوش خواهد کرد فکر رفتن و حتی اندیشه تعلل هم نفرما که سیل جمعیت ناگزیر به رنج سفرند و قم میزبانشان ...

رحمانی 298 تنکابن

درود بر جناب پير محمدي گرامي سپاس فراوان از شرح زيباي نشست در شهر يزد . اميدوارم همچنان در اين وبلاگ از نظرات شيواي خود ما را بهره مند سازيد .من الله التوفيق ....

عمو

سلام من به تو یار قدیمی منم همون هوادار قدیمی هنوز همون خراباتی و مستم ولی بی تو سبوی می شکستم همه تشنه لبیم ساقی کجایی گرفتار شبیم ساقی کجایی اگه سبو شکست عمر تو باقی ... اگه دوربین خراب شد امیدوارم درست شود اگر هم نشد سر عکاس سلامت [لبخند]