دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

در مسافرتهایی که برایم پیش می آید و از شهرهای مختلف که گذر می کنم ، در دور ترین شهر ها به شهر خود  هم که باشم وقتی چشمم به تابلوی آبی رنگ دفاتر اسناد رسمی همکاران که می افتد نا خواسته یک حس آرامش و امنیت به من دست می دهد و احساس میکنم که در این شهر و دیار نیز دوست و آشنا و خویشاوندی دارم و اگر دچار حس غربتی باشم از این حسم ناخواسته کاسته می شود .

یکی از خواسته های قلبی ام همواره بوده که در شهر و دیار خود امکانات و مکان و محلی مناسب و درخور فراهم کرده یا داشته باشم که اگر زمانی همکاری و دوستی گذرش به این شهر و دیار افتاد و از نظر محل اقامت در مضیقه بود، بتوانم پذیرای او بوده  تا خاطره ی نسبتا خوبی از مسافرتش برایش به یادگار بماند.

به نظر میرسد یکی از نیازهای امروزه ی جامعه سردفتری در اختیار داشتن اقامتگاههای مناسب و درخور، در جای جای کشورمان و یا لا اقل در شهرها و نقاط پر تردد برای همکاران می باشد به نحوی که با پرداخت کمترین هزینه ها و تحمل کمترین زحمتی ( همچون بسیاری از ارگانها و صنوف دیگر که همواره به حالشان غبطه می خوریم )همکاران بتوانند از امکانات آن بهره ببرند و در مسافراتهای خود به ویژه در ایام و اوقات تعطیل و فصول مسافرت کم ترین دغدغه را برای تهیه جا و محل استراحت خود داشته باشند .

نکته ی قابل ذکر اینکه با وجود احساس نیاز و ضرورت وجود چنین امکاناتی ، همواره به دنبال متولیانی از قبیل کانون سردفتران و دفتر یاران، سازمان ثبت یا قوه قضائیه برای این امر بوده ایم و انتظاراتمان متوجه چنین نهادهای بوده تا ما را هم ،مثلا ،همچون سایر پرسنل قوه قضائیه، تحت پوشش قرار دهند و از تسهیلات و امکاناتی که شامل حال آنها میشود، بهره ببریم .

اگر چه بعضا اقداماتی از سوی کانون محترم سردفتران و دفتریاران در انعقاد قرارداد با برخی اقامتگاهها یا هتلها در برخی استانها صورت می گیرد ولی آنگونه که باید و شاید از جهت تخفیفات اعمال شده و محل یا استان مورد نظر مقبول واقع نمی شود .

 لیک به نظر حقیر با توجه به تعداد دفاتر اسناد رسمی و پراکندگی آنان در کل کشور و ظرفیت و توانایی آنان، تحقق چنین امری کار شاقی نباید باشد به نحوی که دفاتر با هماهنگی و همکاری هم می توانند با سرمایه گذاریی نه چندان زیاد در نقاط مختلف کشور به ویژه شهرها و نقاط مسافر پذیر اقامتگاههایی مناسب احداث یا تملک نمایند که پذیرای همکارانشان در ایام مسافرت باشد . 

به عنوان مثال شاید در شهر قم وجود 20 الی 30 واحد اقامتی جمع و جور، جوابگوی همکاران میهمان باشد و با مشارکت و سرمایه گذاری حدودا 110 دفتر اسناد رسمی موجود در این استان احداث اقامتگاه به تعداد مذکور، ( به ویژه اگر در قالب شرکت تعاونی و با استفاده از تسهیلات بانکی و اعتباری اقدام به آن شود ) برای هر دفترخانه، کار پر هزینه ای نباید باشد و شاید هزینه چنین اقدامی برای هر دفترخانه از 4 - 5 میلیون تومان هم تجاوز نکند .

 

 

 

 

خصوصا اینکه هر دفترخانه به میزان مشارکت و سرمایه گذاری خود در مالکیت واحدهای مذکور سهیم خواهد بود و وجود چنین واحدهایی علاوه بر جوابگویی نیاز همکاران میهمان، به عنوان واحد اقامتی، این قابلیت را نیز می تواند داشته باشد که _ با حفظ و رعایت اولویت همکاران دفاتر اسناد رسمی _ به دیگر مسافران نیز اجاره داده شود و برای مشارکت کنندگان در آمد زا نیز باشد .

 

 

 

 

تحقق چنین امری با تصدی کانونها و جوامع و یا شرکت تعاونیها دفاتر اسناد رسمی در استانها و حتی تعدادی از دفاتر به صورت داوطلب و تشکیل شرکت تعاونیهای جدید می تواند امکان پذیر باشد و بنیان خیری خواهد بود برای این خانواده بزرگ در آینده ای نه چندان دور و آینده هایی دور تر .

نظر و پیشنهاد یا ایده ی شما چیست؟

[ سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳٩۱ ] [ ۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب