دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

امروز ( پنج شنبه 1390/12/18 ) فردی با دستگاه کارتوخوانی( POS ) در دست وارد دفترخانه شد و گفت آمده ام دستگاه پوزتان را نصب کنم . باتعجب پرسیدم از کدام بانک ؟ گفت بانک تجارت ! گفتم ما که در بانک تجارت حسابی نداریم و درخواست درستگاه POS نکرده ایم ! گفت سفارش اداره ثبت است و به سفارش آنها برای همه دفاتر در بانک تجارت افتتاح حساب سپرده ی قرض الحسنه پس انداز شده و قرار شده برای همه دستگاه پوز هم نصب شود! پس چرا ثبت ما را از این امر مطلع نساخته؟! حالا مربوط به کدام شعبه است ؟ شعبه چهار راه بازار!!!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


از محل شعبه اقدام کننده، که نزدیک دفتر جناب اسحاقی _ سردفتر محترم دفترخانه 6 قم و مدیر جامعه سردفتران قم _ بود حدس زدم باید سفارشی از سوی جامعه سردفتران قم  باشد. در پذیرش دستگاه مردد بودم که آیا لزومی به نصب آن با وجود دو دستگاه دیگر در دفتر می باشد یا خیر؟ با جناب اسحاقی تماسی گرفتم و قضیه را جویا شدم فرمودند البته این به  توصیه و سفارش جناب بابکی سردفتر محترم 4 قم و عضو دیگر جامعه سردفتران قم است و از این جهت این اقدام صورت گرفته که چون دستگاه POS بانک ملی که از طریق شرکت سامان پشتیبانی می شود، ایراداتی از جمله عدم واریز به موقع پرداختی ها به حساب سردفتر و غیره دارد، قرار است بهشان اولتیماتوم بدهیم که اگر رفع ایراد نکنند پرداختهای ما از طریق این کارتخوانها صورت گیرد .

گفتم با وجود بخشنامه مبنی بر واریز وجوه از طریق کارتخوان و با این وجود که فعلا صرفا فقط با واریز از طریق دستگاه بانک ملی و برنامه واریز وجوه دفاتر می توان این پرداخت و عمل به بخشنامه را اثبات کرد آیا این کار عملی است ؟

فرمودند خوب داریم زمینه هایش را آماده می کنیم تا اگر رفع اشکال نشود کلا برنامه را تغییر دهیم و برنامه ای نصب کنیم که با این دستگاهها کار عملی شود !!!

از بنده نیز خواستند تا لیستی از مشکلات برنامه پرداخت شرکت سامان تهیه  و به ایشان ارائه دهم تا منعکس کنند عرض کردم پیرو فراخوان پورتال کانون سردفتران، برخی مشکلات  از سوی اینجانب از طریق ایمیل به کانون منعکس و از سوی سایر دوستان و همکاران( ازجمله این دوست و این همکار)  نیز ایرادات مفصلا تدوین و ارائه شده است .

جناب اسحاقی فرمودند خوب پس من ایمیل میدهم شما آنها را به بنده برسانید تا من هم به بانک ملی و شرکت سامان منعکس کنم ( البته تا این لحظه ایمیلی از ایشان به بنده نرسید ه است و نیازی هم نیست اگر بخواهند می توانند در نشانی های مذکور ملاحظه و مورد استفاده قرار دهند).

علی ای حال این هدیه غافلگیر کننده از سوی مدیریت جامعه سردفتران استان خود را از آنجا که ،POS  نطلبیده مراد است، رد نکردیم و اجازه دادیم نصب شود بعد از نصب، نصاب اوراقی مشتمل بر درخواست افتتاح حساب ، درخواست نصب کارتخوان ، رسید تحویل دستگاه به صورت صحیح و سالم و شرایط استفاده از دستگاه و حساب جلوی رویم گذاشتند تا امضا کنم !!! که در یکی از بندهای برگه ی اخیر ذکر شده بود: بانک می تواند کارمزد مورد توافق را از واریزیها کسر نماید با تعجب گفتم چه کار مزدی؟ ما که درخواست نکرده ایم تا کارمزد هم بدهیم نصاب محترم فرمودند محل میزان کارمزد در بند بعد خالی است و کارمزدی تعیین نشده. لذا اینجانب نیز احتیاطا در محلهای مشخص شده میزان کامزد را صفر نوشتم و بعد امضا کردم که  خدای ناکرده سفید امضا _ که کاری بس قبیح شمرده میشود _ صورت نگرفته باشد .

بعد هم نصاب محترم گفت حسابتان مشخص و کارت بانکیتان نیز آماده است و باید شخصا برای گرفتن آن مراجعه کنید . با توجه به استقرار شعبه مذکور در هسته مرکزی و شلوغ شهر و محدوده ی طرح ترافیک و صعب بودن تردد در آن، باز  در مراجعه به شعبه مورد نظر و اخذ کارت و مراوده با آن مردد شدم و جای تعجب بود که چرا از طریق شعب نزدیک به هر دفتر بدین کار اقدام نشده است ؟ 

البته اشکالی ندارد برای جبران این زحمت دفاتر در مراوده  ورفت و آمدهای احتمالی به شعبه مذکور در آن محل صعب العبور و وجوه کلانی که از این رهگذر نصیب بانک تجارت میشود، پیشنهاد میشود  متقابلا کلیه شعب بانک تجارت در سطح شهر را ملزم کنیم تا کلیه اسناد بانکی خود را به دفتر جناب اسحاقی ( دفتر 6 ) که در همان محدوده ی صعب العبور قرار دارد و انصافا تبحر و تخصص و دقت نظر خاصی در تنظیم اسناد بانکهای مختلف دارند و مورد اعتماد بسیاری بانکها هستند،  گسیل دارند تا بی حساب شویم.

و نیز جای تعجب بود که این طرح و تغییر رویه در برنامه پرداخت دفاتر بدون هماهنگی با سازمان یا دفاتر کل کشور چگونه قرار است صرفا در قم و از سوی جامعه سردفتران قم صورت گیرد!!! شاید هم هماهنگیهای لازم صورت گرفته و ما خبر نداریم ؟

[ پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۳٩٠ ] [ ٩:٤۸ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب