دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

در سال 1388 با الهام از وبلاگ ارزنده محضر دار و مطلبی با عنوان همه چیز در باره خلاصه معامله، به قلم علی بابائی، همت کرده و مطلبی نوشتم با عنوان همه چیز در مورد گواهی امضاء که به ارشادات برخی دوستان از جمله استاد طباطبایی باقی تکمیل تر شد . در اثناء این رسیدگی مطالب بسیاری در باب این موضوع برای خودم مکشوف گردید و احساسم این است که مورد استفاده بسیاری دیگر قرار گرفته است چنانکه در حال حاضر نیز بیشتر بازدیدهای وبلاگم از این موضوع و این پست میباشد . 

به نظر حقیر چنین مطالب موضوعی که تمامی زوایای یک موضوع خاص و مبتلا به ( اعم از قوانین ، آیین نامه ها و بخشناه ها و منابع فقهی و رویه ها عملی ) را مورد بررسی قرارداده و ارائه کند اثر بسیار ارزنده و ماندگاری خواهد بود که مورد استفاده بسیاری از همکاران و خوانندگان قرار خواهد گرفت و بسیاری از ابهامات و چند رویگی را در خصوص آن موضوع خاص خواهد زدود و باقیات الصالحاتی خواهد بود برای نگارنده ی آن .

موضوعات بسیاری داریم که هنوز همه زوایای آن برای ما و بسیاری از دوستان آشکار نیست و با وجود تجربه کاری بعضا در آن مضوعات دچار تردید می شویم و بسیار نیازمندیم که همه چیز در مورد آنها را در یک منبع و ماخذ مدون مشاهده کنیم از قبیل، وصیت در دفاتر اسناد رسمی ،مراحل صدور و اجرای اسناد رسمی ، صلح با حفظ منافع و حق برای مصالح ، وقفنامه در دفاتر اسناد رسمی ، اسناد اتومبیل، اجاراه و سرقفلی و حق کسب و پیشه، دفتر امانات و ...

نمونه های از طرح اشاره شده را در مطلب استاد طباطبایی بافقی در خصوص اسناد اتومبیل نیز ملاحظه کرده ام

پیشنهاد میشود و انتظار میرود دوستان که غالبا از برجستگان حقوق بشمار میروند همت نموده و همه چیز در خصوص موضوعات مذکور یا سایر موضوعات مبتلا به را مدون نمایند و همه ی این همه چیزها گنیجنه ارزشمند و ماندگاری خواهد شد که مورد استفاده همکاران و خوانندگان به ویژه همکاران جوان در حال و آینده قرار خواهد گرفت .

بسا که این(( همه چیزها)) شایستگی تدوین و چاپ به صورت یک اثر ماندگار را خواهد داشت .   

 

[ شنبه ۱ بهمن ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥۸ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب