دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

گویند روزی در دربار پادشاهی هر کس تخصصی داشت او را استخدام دربار می کردند و از تخصصش استفاده می کردند . روزی غلامی مراجعه کرد و گفت تخصص من این است که افراد تشنه را از سیراب با یک نگاه تشخیص می دهم. فورا اورا به خدمت گرفتند و برای محک زدن و استفاده از تخصصش او را در ضیافت شامی که مدعوین زیادی حضور داشتند، در کنار مخزن آب نشاندند و گفتند هر کس تشنه بود بلا فاصله اشاره کن تا برایش آب ببرند. مدتی از ضیافت گذشت و  غلام هیچ کس را تشنه تشخیص نداد کم کم از گوشه و کنار مجلس حضار اشاره می کردند که تشنه ایم و آب می خواهیم ولی غلام وقعی نمی نهاد کم کم اعتراضات بیشتر شد و به صدا و فریاد آب خواستند ولی غلام انکار کرد و گفت همه دروغ می گویند و تشنه نیستند کار به جایی رسید که میهمانان از فرط عطش به سوی مخزن آب هجوم برده و برای نوشیدن آب از هم سبقت گرفته و سر و دست می شکستند .اینجا بود که غلام فریاد زد ببینید اینها تشنه اند.

حالا حکایت ما شده حکایت این میهمانان، تا وقتی که به جهت حفظ شان و منزلت جایگاه و صنف خود نجابت به خرج داده و اعتراضات ما به وضعیت معیشتی و پایین بودن عایدی دفاتر اسناد رسمی با وجود هزینه های سرسام آور و روز افزون  و کمر شکن در حد حرف و نوشته است ، گویی آقایان چنین استنباط می کنند که دروغ می گوییم و تشنه نیستیم و غافل از اینند که سرخی سیمای ما از سیلی است چرا که سردفتر زرد روی انگشت نما میشود . حالا ظاهراتا از فرط تشنگی هجوم نبریم و برای طلب اب سر و دست نشکنیم باورشان نخواهد شد که تشنه ایم و کاری نخواهند کرد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دیر زمانی است که حس میکردم دفتر بسی بی برکت است و هر چه صرفه جویی می کنیم باز هشتمان گرو نهمان است ، کمی دقیقتر که محاسبه می کنم میبینم آنچه برای سردفتر می ماند کمتر از حقوق دفتریار دفترخانه است وقتی اقساط خانه و ماشین را هم از آن کم می کنم واقعا به حال خودم تاسف می خورم و احساس غبن شدیدی به من دست می دهد خدا نیاورد روزی را که کشف شود در ثبت سندی اشتباهی رخ داده چرا که تاوان آن کمر خواهد شکست.  

 

[ سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب