دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

سردفتران مغبون

از چندی پیش اندیشه و سیاست ازدیاد دفاتراسناد رسمی با توجیهاتی همچون ، ایجاد اشتغال ، تعدیل در آمدها، تقسیم عادلانه ثروت، تسهیل در امور مراجعین و ... چنان در جان و فکر سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان این عرصه رسوخ نموده که هیچ دلیل و منطقی در تغییر مشی و تصمیم آنان کارساز به نظر نمی رسد .

این امر و از طرفی رکود اقتصادی و نیز جریان دیگری که در جهت حذف اسناد رسمی و سوق دادن جامعه به سوی تنظیم اسناد عادی (مثلا احاله تنظیم انتقال امتیازات تلفن به اداره مخابرات و دفاتر خدمات ارتباطی و تلاشی که سعی در حذف ثبت نقل و انتقال وسایط نقلیه و املاک از دفاتر اسناد رسمی و ...!) دارد، باعث تضعیف دفاتر اسناد رسمی و از جهت مادی و معنوی گردیده است . با توجه به این موضوع وجود دم و دستگاه عریض و طویل و سیستم اداری که سابقا مورد نیاز دفاتر بود از قبیل محل مناسب برای دفتر خانه (که باید یک واحد کامل با تمامی تجهیزات از قبیل بایگانی سالن انتظار سرویس بهداشتی و ... باشد ) و تجهیزات گسترده از قبیل سیستم الکترونیکی،کارمندان متعدد، دستگاه کپی، بایگانی مجهز و ... ضروری به نظر نمی رسد و تحمیل چنین امکانات و هزینه هایی به دفاتر اسناد رسمی تضعیف شده، منصفانه به نظر نمی رسد و اجحافی بزرگ در حق سردفتر خواهد بود.

لذا انتظار می رود سازمان و ادارت ثبت ولو در رویه عملی خود در تایید محل دفترخانه و تکمیل تجهیزات سخت گیری به خرج ندهند و دفاتر را مکلف به تهیه مکانهایی با اجاره های سنگین ننمایند و در تایید محل دفترخانه در ابعاد و مساحت های کوچک با دفاتر همراهی داشته باشند تا هزینه های کمر شکن با وجود در آمدهای کم بر سردفتر تحمیل نشود. با این وجود دفاتر نیز باید سیاستهایی در جهت کوچک کردن دفترخانه به ویژه حذف بایگانی فیزیکی( که باری عظیم بر دوش دفاتر می باشد) و الکترونیکی کردن آن از طریق اسکن و نگهداری الکترونیکی سوابق اتخاذ نمایند.   

[ سه‌شنبه ۱٤ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feed



نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب