دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

نحوه تکمیل و تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دفاتر اسناد رسمی در قم.

- مهلت تکمیل و تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و واریز عوارض و مالیات به حسابهای مربوطه برای دوره پاییز 89(1/7/89 لغایت 30/9/89) تا 15/10/89 میباشد .

- برای دریافت حسابهای مربوط به5/1 درصد مالیات و 5/1 درصد عوارض از دو طریق می توان عمل کرد

الف: با تماس با شماره 7789033(معاونت مالیات بر ارزش افزوده قم ) و اعلام محل دفترخانه حسابهای مربوطه را اخذ کنید.

ب : یا اینکه با مراجع به سایت https://www.evat.ir/ و انتخاب قسمت(( ثبت واریز بانکی مالیات)) و سپس وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود ( که قبلا در جریان ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شمار قرار گرفته است) می توانید در صفحه ی باز شده با تعیین اداره ی امور مالیاتی خود، شماره حساب مربوط به مالیات را مشاهده کنید و نیز با انتخاب قسمت (( ثبت واریز بانکی عوارض )) و به طرق مذکور در فوق می توانید شماره حساب مربوط به واریز 5/1 درصد عوارض را مشاهده کنید .

نکته 1: مالیات بر ارزش افزوده این دوره معادل 3درصد جمع تحریر و گواهی امضاء یا سایر دریافتیهای احتمالی دفتر در دوره سه ماهه پاییز (1/7/89 الی 30/9/89) می باشد که   5/1 درصد آن باید به حساب مالیات و 5/1 درصد آن به حساب عوارض واریز شود .

نکته 2 - واریز وجوه مذکور فعلا فقط از طریق سیستم بانکی مقدور است و پرداخت اینترنتی فعال نیست .

نکته 3 - ( مهم) : هنگام پرداخت فیشهای مذکور در صورتی که هنگام ثبت نام در این سیستم شماره اقتصادی برای شما ارسال نشده است در قسمت بالای فیش پرداختی در محل مربوط به شناسه حتما این شماره را وارد کنید 51111111113٣( به عبارتی: پنج، نه تا یک ، سی و سه ).

نحوه تسلیم اظهار نامه :

اول _ سیستم دستی که در این روش باید فرم مربوطه را از اداره امور مالیاتی یا سایت مربوطه تهیه نموده و به صورت دستی تکمیل نموده و به صورت دستی یا از طریق پست دوقبضه به اداره امور مالیاتی مربوطه به پیوست فیشهای واریزی ارسال کنید . نکته : تسلیم اظهار نامه دستی رافع تکمیل اینترنتی نیست و به همان ترتیبی که اظهارنامه دستی تکمیل شده باید در سایت نیز تکمیل و تایید شود.

نشانی معاونت مالیات بر ارزش افزوده استان قم : قم _ 75 متری عمار یاسر _ بعد ازمجتمع ادارات _ جنب فروشگاه مرغ بهاران - معاونت مالیات بر ارزش افزوده .

دوم- تکمیل در سایت و تایید آن و سپس اخذ پرینت از فرم تکمیلی و مهر و امضاء و ارسال آن به یکی از دو روش مذکور در فوق به ادراه امور مالیاتی مربوطه.

نحوه تکمیل اظهارنامه:

- ابتدا مالیات و عوارض مربوطه (5/1 درصد تحریربابت عوارض و  5/1 درصد آن بابت مالیات) به حسابهای آن واریز و شماره فیشها را در محل ((ثبت واریز بانکی مالیات )) و ((ثبت واریز بانکی عوارض)) در سایت https://www.evat.ir/وارد می کنیم.

توجه :پس از وارد کردن مشخصات فیش واریزی حتما از آن پرینت تهیه کنید زیرا پرینت تایید فیش که دارای شماره رهگیری است باید پیوست اظهارنامه باشد.

- سپس در سایت https://www.evat.ir/ وارد قسمت اظهارنامه عادی شده و با وارد کردن نام کاربر و رمز عبور خود وارد صفحه اظهارنامه می شوید . طبیعتا باید مشخصات شما در قسمت الف موجود باشد. (( اگر کد اقتصادی خود را دریافت نکرده اید در قسمت کد اقتصادی لازم نیست چیزی بنویسید))

- در قسمت ب:

جدول یک :ردیف 1 جمع تحریر و گواهی امضائ دوره را وارد کرده و در مقابل آن (قسمت مالیات و عوارض متعلقه) 3 درصد آن را وارد می کنید

- در دریف 4 نیز به همین ترتیب عمل می کنید ( ردیف 2 و 3 نیاز به تکمیل ندارد و شامل ما نمی شود )

در جدول دو: اگر کالایی خریداری کرده اید (با فاکتور شماره دار که دارای مشخصات مورد نظر باشد و از بنگاه دارای کد اقتصادی ) که مالیات ارزش افزوده از شما گرفته می توانید در این قسمت وارید کنید همچنین هزینه ها و مالیات بر ارزش افزوده مندرج در قبوض آب و برق و گاز و تلفن دفترخانه را نیز می توانید در این قسمت درج کنید(البته به نظر من به زحمت استخراج و وارد کردنش نمی ارزد بهتر است این قسمت را خالی بگذارید )

- جدول شماره 3 نیز نیاز به تکمیل ندارد.

- در نهایت قسمت تایید مندرجات را زده و ثبت نهایی می کنید و از فرم تکمیل شده پرینت می گیرید و به یکی از دو روش مذکوردربالابا پیوست فیشهای واریزی و تاییدیه ثبت مشحصات فیشهای واریزی در سایت ( مالیات و عوارض) به اداره امور مالیاتی مربوطه تحویل می دهید .

[ پنجشنبه ٩ دی ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٩ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب