دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

نقل و انتقال خودرو – برنده _ بازنده !

دوستی می گفت:

 من نمی دانم چرا آقایان در سلب اختیار ثبت نقل و انتقال اتومبیلها از دفاتر اسناد رسمی  نفع مردم را دستاویز قرار داده اند و از طرفی چرا دفاتر اسناد رسمی نکران این امر هستند؟ چون به فرض اینکه این اتفاق بیافتد و قرار شود که نقل و انتقال خودرو در مراکز تعویض پلاک صورت گیرد، بازنده واقعی مردم خواهند بود و دفاتر نیز ضرری  نخواهند کرد حالا پیدا کنید برنده را !!دفاتر ضرر نخواهند کرد بلکه به نفع آنها نیز خواهد بود، چون به هر حال همه مردم که فرصت و امکان آن را ندارند که ساعتها وقت خود را در مراکز تعویض پلاک بگذرانند و غالبا کارمند واداری یا کاسب ، دانشجو ، محقق ، مدرس و محصلانی هستند که وقت برایشان طلاست و وقت حتی یک ربع ـ نیم ساعتی را هم که در دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم سند می گذرانند برایشان سخت و سنگین است و علاقه و انتظار دارند کارشنان درسریعترین وقت ممکن انجام شود لذا اکثریت قریب به اتفاق آنها ترجیح خواهند داد برای تعویض پلاک  روی به وکالت رسمی بیاورند و وکالت رسمی به دیگری دهند با این حساب دفاتر اسناد رسمی طبق سابق اسناد خود را خواهند داشت و(با افزایش قریب الوقوع حق تحریر اسناد رسمی ) با تنظیم یک وکالت کاری جهت تعویض پلاک حق التحریر حدودا سی هزار تومانی خواهند گرفت و دیگر دردسر اخذ و واریز مالیات و حق الثبت را نخواهند داشت و با این وصف نه تنها این امر برای دفاتر زیانی نخواهد داشت بلکه بسیاری از مشکلات ناشی از تنظیم اسناد اتومبیل را نیز خواهد کاست ، بدین ترتیب برای دفاتر اسناد رسمی زیانی متصور نیست. مسلما با اجرای این طرح دردسر مردم نیز کم نخواهد شد و  شعار تسهیل کار مردم و کم کردن هزینه های آنان بهانه و دست آویزی محقق شدن این امر نیست چون اگر قرار بود به نفع مردم عمل کنند همان اخذ مالیات و حق الثبت (که درواقع حقوق دولتی هستند) در دفاتر را حذف و حدود هفتاد درصد هزینه های مردم را کاهش می دادند نه اینکه با محول کردن نقل وانتقال به مراکز تعویض پلاک دردسرها و هزینه های مردم را افزایش نیز دهند چرا که مثل روز روشن است که دولت و سازمان امور مالیاتی از مبالغ حق الثبت و مالیات نقل و انتقال اتومبیل ها که جز در آمدهای عمومی است نخواهد گذشت و به هرطریق ممکن ولو در همان مراکز تعویض پلاک از مردم اخذ خواهد شد و علاوه بر آن هزینه های تعویض پلاک و رفت و آمد به مراکز دورافتاده ی و معدود تعویض پلاک و صرف وقتهای چند ساعته درآنها و هزینه هایی که مسلما به بهانه های مختلف از مردم اخذ خواهد شد به آنها اضافه خواهد گردید .پس به نفع مردم نیز نخواهد بود حال این سوال پیش می اید پس این کار و طرح به نفع کیست که آنقدر برای اجرای آن سنگ تمام می گذارند و برادران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی با چنگ و دندان برای به ثمر نشتین آن تلاش می کنند؟ آیا واقعا امنیت کشور و مردم اینقدر به این امروابسته است که با به ثمر نشستن آن با ید انتظار افزایش قابل توجه امنیت عمومی  در کشور را داشته باشیم ؟!!! و مشغول به کارشدن تعداد زیادی از نیروهای بازنشسته و وابستگان آنها درشرکتهای راهگشا و راهور و کسب درآمد این شرکتها تنها وسیله ای برای به ثمر نشسن این هدف بزرگ امنیتی است؟

خوب اینهم حرفی است با این وصف بهتر نیست عطای اسناد اتومبیل را به لقایش ببخشیم ؟ مردم هم یکطوری کنار می ایند ما که مسوول حفظ حقوق مردم که نیستیم ،اما تکلیف صلاحیت ما چه میشود  ؟ 

[ پنجشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٥:۱٩ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب