دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

 

 

آخرین ساعات و دقایق روز ششم دی ماه است، روزی که دست و پا می زنیم بنام دفاتر اسناد رسمی نامیده شود تا شاید دیده شویم و خود نیز بهتر ببینیم.

خیلی وقت است که دیگر دل و دماغ وبلاگ نویسی و وبلاگ بازی را ندارم اگر چه حرفهای گفتنی زیادی در دل انباشته دارم.

حالا که آخرین دقایق این روز است دلم نیامد بگذارم و بگذرم و چیزی ننویسم و چیزی نگویم و این پست را به احترام این روز مبارک و به احترام تمامی سردفتران و دفتریاران و کارکنان دفاتر اسناد رسمی می گذارم .

و حالا که می خواهم بعد از مدتها دست به وبلاگ شوم به نقل از دوستی از یکی از شهرهای این ایران پهناور و دوست داشتنی، می نویسم از حال و روز تاسف انگیز یک سردفتر. آن دوست قدیمی در تماسی که با او داشتم می گفت در شهر ما چندی پیش یکی از همکاران سردفتر که سلام و علیکی با او داشتم به من مراجعه کرد و گفت: دوست و همکار عزیز شما که غریبه نیستی، شدیدا در مشکل و مضیقه مالی هستم و از تو خواهش می کنم که این کیف سامسونت مرا بخری تا مشکل مالی من حل شود. در حالی که از درخواست او حیران و متعجب بودم گفتم کیف سامسونت ؟ آخر من نیازی ندارم قضیه چیست و مشکل کجاست ؟ جواب داد می دانم نیاز نداری ولی مشکل مالی دارم و وضعیت کاری دفترخانه خوب نیست، این را از من بخر و کمکی به حال من بکن. گفتم: حالا چند میدهی و این کیف مگر چقدر قیمت دارد که مشکل تو را حل کند. گفت چاره ای ندارم این را از من بردار و صدهزار تومان به من بده تا فی الحال مشکلم حل شود. دویست هزار تومان در آوردم و به او دادم و گفتم کیفت هم برای خودت باشد و این پول را هم از من قرض داشته باش و هر وقت داشتی برایم بیاور و دفتریارش ( که ممر معاش و درآمد دیگری غیر از دفترخانه داشت و وضعیت معیشتش از سردفتر بهتر بود ) می گفت: سردفتر ما وضعیت مالی مناسبی ندارد کارکرد دفترخانه هم بسیار بد است تا جایی که مقادیری از البسه و وسایل خانه اش را هم به من فروخته تا بلکه بخشی از مشکل مالیش را رفع کند !!!!

و وقتی اینچنین وقایعی را می بینم و میشنوم باز مقصر میدانم کسانی را نیمه دوم دهه ی 80 بی محابا و بدون در نظر گرفتن وضعیت و موقعیت دفاتر، در حد توان خود مجوز دفترخانه صادر کردند و باز مقصر تر می دانم کسانی که در کار تقسیم اسناد عمومی و دولتی کار شکنی کرده و همت نکردند و موجب تبعیضات بسیار بسیار ناروا در کسب درآمد و امرار معاش این خانواده شده و می شوند .

[ شنبه ٦ دی ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب