دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

سوال : پدری می خواهد خانه خود را با حفظ حق فسخ به مدت عمر خودش( مدت معین طولانی به شرط قائم بودن حق فسخ به شخص خودش ) به پسرش صلح کند لکن به نحوی که منافع یا حق انتفاع آن برای همسرش به مدت عمر همسرش باقی باشد . تنظیم سند بدین منظور به چه نحوی امکان پذیر است :

صور مفروض و پیشنهادی :

1 - مقدمتا طی سند صلحی حق انتفاع از ملک را به صورت عمری به همسرش صلح کند و سپس طی سند دیگری ملک مذکور را به شرایط مذکور ( مسلوب المنفعه بودن تا مدت عمر همسرش ) به پسرش صلح کند و در هر دو سند حق فسخ را برای خود محفوظ دارد .

2 - در یک سند صلح که متصالح آن، همسر و پسرش هستند حق انتفاع یا منافع را به مدت عمر همسرش به او صلح کند و عین و سایر منافع متصوره را به پسرش صلح کند . با دو شرط : اول بعد از فوت همسرش تمامی ملک عینا و منفعتا متعلق به پسرش باشد دوم : حق فسخ به مدت عمر خودش ( معین به زمان ) برای خودش محفوظ باشد .

نظر شما چیست ؟

 

[ چهارشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب