دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

 

 

ضمن تبریک سالگرد ایام پیروی انقلاب اسلامی و دهه فجر به خوانندگان گرامی، بنا بر اطلاعات موجود خبرهای خوبی از روند حذف دفاتر جاری دفترخانه در راه است و با توجه به تصویب طرح جامع کاداستر ( دریافت فایل  pdf  طرح ) در کمیسیون قضائی مجلس این طرح آماده بررسی در صحن علنی مجلس میباشد .

مطابق ماده 7 این طرح ثبت در دفاتر فیزیکی منتفی و دفاتر الکترونیک جایگزین آن خواهد شد.

امید است با تصویب و اجرائی شدن این طرح و حذف دفاتر تسهیل و گشایشی در امور اجرائی دفاتر رخ دهد و زحمت نوشتن دفاتر جاری و بایگانی و نگهداری آنها از دوش دفاتر برداشته شود .

البته باز هم امید است با اجرایی شدن مراحل ثبت الکترونیکی، نسبت به رفع نواقص و کاستیهای ثبت الکترونیک نیز توجه شود تا مشقتهای فعلی موجود برای دفاتر و مراجعین از بین برود .

بروز مشکل :

 به عنوان مثال دو روزی است که سیستم اطلاعات ثبت احوال با مشکل مواجه شده است و امکان استعلام الکترونیک اسناد و ثبت سند در دفاتر قم و سایر استانها به طور عادی وجود ندارد و هیچ قولی و وعده ای برای امضاء سند به مراجعین نمیتوان داد و حاصل بروز چنین مشکلات چیزی نیست جز کندی روند ثبت سندی که اسم آن الکترونیک است و شرمندگی اعضا دفاتر در مقابل دیدگان عجول و منتظر مراجعین .

 

 

 

0

0

0

 

و خبر های دیگر از مجلس :

و خبر های دیگر ( به نقل از این منبع ) که از ابتدای سال 1393 علاوه بر حق الثبت فعلی اسناد مبلغ 5000 تومان دیگر برای صدور الکترونیک هر سند رسمی ، در هر سند وصول خواهد شد .

ضمنا به نقل از همان منبع مالیات ارزش افزوده از ابتدای سال 1393 هشت درصد وصول خواهد شد .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مطالب مرتبط : http://daftar1603tehran.blogfa.com/post/3

 و   http://rc.majlis.ir/fa/legal_draft/show/813227

و http://tehran778.persianblog.ir/post/239/

[ یکشنبه ٢٠ بهمن ۱۳٩٢ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب