دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

شب گذشته (هفتم دی ماه 1392) به مناسبت بزرگداشت هفته سند رسمی و روز دفاتر اسناد رسمی همایش تکریم جایگاه دفاتر اسناد رسمی از ساعت 18 الی 21 در یکی از سالنهای تالار وتوس قم با استقبال و حضور گسترده همکاران و مدعوین برگزار گردید .

این همایش که با محوریت موضوع ارج نهادن به کتابت بالعدل و تکریم جایگاه دفاتر اسناد رسمی با حضور اکثریت قریب به اتفاق سران دفاتر و دفتریاران دفاتر اسناد رسمی استان و پیش کسوتان و بازنشستگان دفاتر اسناد رسمی و معاونین و تعدادی از کارکنان عالی رتبه ی از اداره ثبت قم روسا و کارکنا عالی رتبه ی ادارات استان قم از جمله اداره امور مالیاتی و اداره امور مشاوران حقوقی استان برگزار شد.

این همایش که با اجرای شایسته جناب آقای علی خیری، از سران دفاتر سابق استان قم برگزار میشد با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز و پس از آن جناب آقای حسین اسحاقی رئیس هیات مدیره جامعه سردفتران و دفتریاران دفاتر اسناد رسمی استان قم ضمن خیر مقدم به حضار در خصوص آیه شریفه ی مداینه دویست و هشتاد و دومین سوره قرآن و به عنوان بلندترین آیه در بلندترین سوره قرآن کریم و ترجمه ی آن و سردفتری به عنوان یک شأن سخنانی ایراد فرمودند .

از جمله برنامه های ارزشمند این همایش، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد جواد ارسطا، استادیار گروه حقوق عمومی دانشکده حقوق دانشگاه تهران - پردیس فارابی قم با محوریت اعتبار سند رسمی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوی و تقابل آن با دیگر ادله بود.( علاقه مندان می توانند لوح فشرده تصویری کامل این سخنرانی را از کمتیه همایش 6 دی قم تهیه نمایند .)

 


از دیگر برنامه های این همایش پخش کلیپ زیبایی در تکریم این روز بود که تلاوت آیه مبارکه مداینه با صوت زیبای استاد عبدالباسط زینت بخش این کلیپ بود که زحمت تهیه آن را آقای محمد امین کاوندی با ارشادات کمیته همایش عهده دار بودند

همچنین در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید فخرالدین جزایری سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 22 قم نیز در خصوص تکریم این روز و نکات قابل توجه در آیه ی مداینه ایراد سخن فرمودند .

از دیگر قسمتهای قابل توجه و ارزشمند این همایش تقدیر از سران دفاتر پیشکسوت و بازنشسته استان قم بود که با اهداء هدایایی به ایشان همراه بود.

 قرائت متن زیبایی که در بزرگداشت این روز، که توسط جناب آقای محمد رضا محامد سردفتر محترم 28 قم, جهت اهداء به حضار در قالبی زیبا فراهم آمده بود، توسط خود ایشان از دیگر بخشهای همایش بود .

پذیرائی و صرف شام بخش پایانی این مراسم بود .

****

 - از نکات قابل توجه این همایش و سایر مراسم هفته سند رسمی، تلاشهای بی دریغ و شبانه روزی کمیته برگزاری آن جناب آقای علی امینی سردفتر محترم 27 قم وجناب آقای حبیب عرب بافرانی سردفتر محترم 30 قم و عضو هیأت مدیره جامعه سردفتران قم و  جناب آقای محمد رضا محامد و آقای محمد اصفهانیان سردفتر محترم دفتر یک قم و جناب آقای سید مجتبی حسینی سردفتر محترم 67 قم و جناب آقای مصطفی میرزائی کفیل دفترخانه 23 قم و جناب آقای محمد امین کاوندی فرزند جناب آقای حجت اله کاوندی سردفتر محترم 107 قم میباشد که به صوت شبانه روزی و بی دریغ جهت این امر اقدام نمودند که تلاشهای این عزیزان به ویژه تلاشهای صادقانه و پیگیر دوست و همکار عزیزمان جناب آقای سید مجتبی حسینی سردفتر محترم 67 قم جای بسی تقدیر و تشکر دارد و یقینا تلاش این عزیزان نزد خداوند باری تعالی ماجور خواهد بود .

نکته دیگر استقبال کم نظیر همکاران دفاتر اسناد رسمی از این همایش بود که با حضور خود تلاش دست اندر کاران را ارج نهادند و جای تقدیر و تشکر دارد .

- و دیگر اینکه از نظر شخص بنده در سنوات اخیر بلکه سالیان گذشته تر در استان قم برنامه های اجرا شده در هفته اخیر و این همایش در عین سادگی مفید ترین و پر ثمرترین برنامه و گردهمایی با موضوع کتابت و سند رسمی بود که یقینا تاثیرات مثبتی در اعتلای جایگاه دفاتر اسناد رسمی و اسناد رسمی و کتابت آنها و احساس مسوولیت هر چه بیشتر همکارن و شناساندن موقعیت و حساسیت این صنف و حرفه به سایر مرتبطین با این صنف داشته و خواهد داشت و امید است که تداوم این برنامه ها تداوم بخش این ثمرات باشد .

- عکسها و گزارش تصویری این همایش ان شاءالله در پستهای بعدی خدمت خوانندگان محترم ارائه خواهد شد .

[ یکشنبه ۸ دی ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب