دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

1 - در خلاصه معامله الکترونیک محلی برای درج شماره و تاریخ سند تنظیمی مشاهده نمی شود.

در ابتدای خلاصه معامله در قسمت شماره خلاصه معامله باید شماره نامه ( اندیکاتور دفتر خانه درج شود) و در جای دیگری نیز محلی برای شماره سند و تاریخ سند تنظیمی پیش بینی نشده است  وبا توجه به بخشنامه مربوطه ی اداره ثبت قم ( تصویر بخشنامه) که اعلام میدارد از تاریخ اعلام شده خلاصه معلامه به صورت دستی پذیرفته نمیشود لذا خلاصه الکترونیکی تنها وسیله برای اعلام مراتب انتقال به ثبت می باشد و نبود شماره سند و تاریخ آن به نظر یک نقص در این سیستم محسوب میشود .

( اضافه میشود بتاریخ 91/6/8) تنیجه نهایی چنانکه چناب مهدی از دفتر 4 سبزوار در قسمت کامنتها فرمودند، اینکه بهتر این است که در قسمت شماره خلاصه معامله شماره و تاریخ سند تنظیمی درج شود تا این مشکل مرتفع شود. با این وجود نبود محل مجزی برای شماره سند و اندیکاتور خلاصه معامله، نقص در این سیستم محسوب است .

 

2 - در ارسال خلاصه معامله برای اسناد رهنی نیازی به درج مشخصات معامل وراهن  نیست و فقط نام و مشخصات مرتهن به عنوان ذینفع در قسمت متعاملین نوشته میشود.


3 - عدم امکان درج ممیز(چه به صورت / یا . ) در قسمت جزء و کل سهم .

در ارسال استعلام الکترونیک در قسمت مربوط به جزء سهم و کل سهم در مشخصات مالک، وقتی جزء سهم داری اعشار و ممیز میباشد سیستم، ممیز چه به صورت (/) و چه بصورت ( . ) نمی پذیرد . مثلا هنگام درج 1.5 دانگ از ششدانگ در قسمت جزء و کل سهم عبارت به صورت 15 سهم از 6 درج میشود و نتیجه اینکه پاسخ و پیغام عدم مطابقت مقسم داده مبشود .

مشکلی که برای حل آن بیش از یک ساعت وقت صرف کردیم و طی مکالمات و تماسهای متعددی که با افراد متعددی از کارمندان بخش مربوطه ی ثبت قم برقرار شد نهایت این نتیجه حاصل شد که:

باید در قسمت جزء سهم عدد صحیح کمتر از میزان مالکیت که به صورت اعشاری است درج و در قسمت کل سهم کل سهم درج شود .( مثلا یک و نیم دانگ از ششدانگ  بصورت 1 سهم از 6 سهم درج شود) لکن در قسمت متن سهم عین مقسم و عبارت مندرج در سند نوشته شود ( مثلا یکدانگ و نیم مشاع از ششدانگ). 

_________________________________________________

پی نوشت : ساعت از سه بعد از ظهر گذشته و  من در دفترخانه برای آخرین بار سری به سامانه استعلام الکترونیک می زنم تا نتیجه بیش از یک ساعت کلنجار تلفنی خود با کارمندان ثبت و استعلامی که طبق راهنماییهای تلفنی کارمندان ثبت و به شرح فوق اصلاح و ارسال شده را ببینم. استعلام دارای پیغامی است.

(( مقسم اصلاح شود ))!!!!!!! و دیگر هیچ .

( اضافه میشود بتاریخ 91/6/8): نتیجه نهایی چنانکه جناب مهدی از دفتر 4 سبزوار در قسمت کامنتها فرمودند اینکه هنگام وجود اعشار در سهام، قسمت جزء و کل سهم خالی باشد و صرفا در قسمت متن سهم عین سهام مندرج در سند درج شود .

[ یکشنبه ٥ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب