دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

خلاصه مراحل تسلیم اظهارنامه مالیاتی دفاتر اسناد رسمی استان قم

اول ـ آماده کردن جدول گزارش عملکرد دفترخانه در سال 90 ( موضوع بند 8 تفاهمنامه خود اظهاری کانون سردفتران) : ابتدا باید در حق التحریر اسناد و گواهی امضاء دفتر خانه در سال 1390 به تفکیک ماه ( اول تا سی ام هر ماه ) استخراج و در جدولی که نمونه آن را در این لینک ( http://bit.ly/M4qtXs ) مشاهده می کنید وارد شده و مجموع سالیانه آن مشخص و به امضاء سردفتر و دفتریار برسد .

دوم ـ محاسبه درآمد مشمول مالیات: پس از اعمال ضرایب بر روی مجموع دریافتی سال 90 سردفتر و دفتریار، مطابق ( بند 9 و 10 ) تفاهمنامه خود اظهاری، معافیت مالیاتی ( 58200000 ریال ) را از آن کم کنید مبلغ به دست آمده درآمد مشمول مالیات میباشد .

سوم : محاسبه میزان مالیات متعلقه: مالیات مبلغ به دست آمده به روش فوق (در آمد مشمول مالیات ) را مطابق فرمول ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم محاسبه کنید .

- تا میزان سی میلیون (۳۰۰۰۰۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده درصد (۱۵% )

- تا میزان یکصد میلیون (۱۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد سی میلیون (۳۰۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ بیست درصد(۲۰% )

- تا میزان دویست و پنجاه میلیون (۲۵۰۰۰۰۰۰۰) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد یکصد میلیون ( ۱۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ بیست و پنج درصد (۲۵% )

- تا میزان یک میلیارد ( ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد دویست و پنجاه میلیون (۲۵۰۰۰۰۰۰۰) ریال به نرخ سی درصد (۳۰% )

- نسبت به مازاد یک میلیارد (۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه به نرخ سی و پنج درصد (۳۵% )

چهارم- برای اعمال بند 7 تفاهم نامه خود اظهار برای مبلغ 30 درصد یا بیشتری که قرار است نقد واریز کنید با دادن مشخصات از قبیل کد ملی ، شماره پرونده مالیاتی و غیره از دفاتر خدمات الکترونیک فیش تهیه نموده و از طریق شعب بانک ملی آن را نقدا پرداخت نمایید و برای الباقی مالیات( مازاد بر 30 درصد) را که قرار است به صورت قسطی بپردازید به مبالغ مساوی ، حد اکثر 7 قسط،  تقسیم نموده چکهای آنها را صادر کنید به نحوی که آخرین قسط آن مربوط به قبل از پایان بهمن ماه 91 باشد چکهای مذکور را تحویل واحد مالیاتی مربوطه نموده و رسید آن را دریافت دارید.

 پنجم : پیش نویس اظهارنامه خود را مطابق نمونه های زیر آماده نموده و از دفتر خدمات الکترونیک بخواهید عینا در سیستم ارسال اظهارنامه خود آنها را وارد و ارسال نماید.

نمونه اظهارنامه مشمولین بند ب ( سردفتران)

گزینه هایی که درج آنها ضروری است به صورت رنگی و نحوه تکمیل برخی گزینه های مورد نیاز بیان شده است سایر گزینه ها در صفحه مشخصات مودی را نیز درصورت در اختیار داشتن اطلاعات خواسته شده تکمیل نمائید . 

 

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

نمونه اظهانامه مشمولین بند ج ( وی‍‍‍ژه دفتر یاران)

گزینه هایی که درج آها ضروری است به صورت رنگی مشخص و نحوه تکمیل برخی گزینه های لازم بیان شده است.سایر گزینه ها در صفحه مشخصات مودی نیز در صورت در اختیار داشتن اطلاعات خواسته شده تکمیل شود.

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

ششم : پس تکمیل اظهارنامه قبل از زدن گزینه ارسال از متصدی بخواهید پیش نویس آن را در اختیار شما قرار دهد تا مطمئن شوید تمام مندرجات صحیح است چون بعد از زدن گزینه ارسال و ارسال اظهارنامه هیچگونه اصلاح و تغییری در آن ممکن نیست.

هفتم : پس از تکمیل و ارسال الکترونیکی و تعیین کد رهگیری با اخذ پرینت از اظهارنامه ارسالی آن را در محل مشخص شده امضا نمائید و با پیوست مدارک لازم شامل : 1 - جدول گزارش عملکرد دفترخانه در سال 90 ، موضوع بند 8 تفاهمنامه . 2 - یک نسخه از فیش واریز مقدار نقدی مالیات . 3 - یک نسخه از رسید ارائه شده از واحد مالیاتی بابت چکهای مربوط به وجوه غیر نقدی . 4 - و احتیاطا یک کپی از تفاهمنامه کانون سردفتران و سازمان امور ملایاتی.اظهارنامه را پست نموده و رسید آن را از دفتر خدماتی اخذ کنید .

نکته مهم : پذیرش این خود اظهاری منوط به ثبت نام جهت تعیین شماره اقتصادی جدید برای مودی تا تاریخ 91/8/30 از طریق سایت سازمان امور مالیاتی ( www.tax.gov.ir ) است . لذا ضروری است سردفتران و دفتریارن، تا آن تاریخ با مراجعه به با سایت مذکور نسبت به درخواست و تعیین شماره اقتصادی جدید اقدام کنند. 

[ پنجشنبه ٢٢ تیر ۱۳٩۱ ] [ ٢:۳٦ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب