دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

بالاخره با حول و قوه الهی بعد از کش و قوسهای فراوان و تلاشها و زحمات پی گیرانه ی هیات محترم نظارت بر انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران قم، قرار است انتخابات اولین دوره ی کانون سردفتران و دفتریاران قم در روز یکشنبه 23 خرداد ماه 94 در محل در نظر گرفته شده برای کانون سردفتران و دفتر یاران قم به نشانی خیابان مصلی جنوبی، بین کوچه 10 و 12، پلاک 762 از ساعت 8 الی 15 برگزار شود .

امید است این اتفاق مبارک منشاء تحولات مثبت و مایه ی خیر و برکت باشد .

به همین مناسبت امروز 20 خرداد 94 نشستی بین کاندیداهای اولین دوره ی انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران قم که از همکاران با سابقه و پیشکسوت بودند تا در محیطی دوستانه و رفاقت گونه در خصوص بر گزاری هر چه بهتر این انتخابات و آینده ی پیش رو همفکری و تبادل نظر شود. 

 

 کانون سردفتران قم

****

کانون سردفتران قم

 

 هفته پیش هیات نظارت علاوه بر درج اسامی کاندیداها در روزنامه شاخه سبز طی اطلاعیه ای کتبی و از طریف مجاری موجود مراتب را به اطلاع کلیه سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی قم رسانده است .

 

انتخابات کانون سردفتران قم

 

از کلیه همکاران سردفتر و دفتریار انتظار می رود با حضور در این انتخابات صمن از انتخاب افراد اصلح مورد نظر خود، انسجام و حضور خود را برای ساخت فرداهایی بهتر برای جامعه ی سردفتری قم رقم بزنند. ان شاءالله

[ پنجشنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٧:٠٥ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

با سمه تعالی

رعایت تسلسل در تنظیم اسناد اتومبیل مطابق تسلسل تعویض پلاکها الزامی است

مطابق بخشنامه شماره 93/737مورخ 1393/5/11 معاونت امور اسناد سازمان ثبت. انتقال اتومبیل از نام مالک ( که بنچاق به نام اوست ) به نام آخرین فردی که تعویض پلاک به نام او صورت گرفته ( با وجود تعویض پلاکهای متعدد فی مابین ) ممنوع است. نتیجتا در هر تعویض پلاک باید طرفین آن در دفتر حاضر شده و نسبت به انتقال رسمی نیز اقدام کنند.

لذا تخلف از این بخشنامه ضمن اینکه متخلف را مستوجب مجازات تخلف از بخشنامه ها مینماید سردفتر مسؤول جبران وجوه دولتی و حقوق عمومی تضییع شده از این امر نیز خواهد بود .

تصور بخشنامه

ضرورت انتقال رسمی برا هر تعویض پلاک 

 

[ پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٤ ] [ ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

نقل از وبسایت حقوق فردا "دکتر لطیف عباد پور"

وکالت صغیر باتفاق کبیر!

لطیف عبادپور سردفتراسناد رسمی ۱۰ پازس آباد و دانشجوی دکترای حقوق خصوصی

آیا صغیر را می توان بانضمام کبیر۱ وکیل قرار داد ؟ فرضا در وکالت نامه ای ، ششدانگ پلاک ثبتی … را به دونفر بصورت بالمناصفه و بالسویه وکالت داد که یکی از آنها صغیر باشد ؟

هیچ پرسشی بی جهت از ذهن نمی تراود . اگر از سائل پرسیده شود که آیا صغیر تواند به تنهایی وکیل شود ؟ قطعا با استناد به مواد ۶۶۲ و ۶۸۲ قانون مدنی ۲پاسخ را منفی خواهد دانست که وکیل بباید برای انجام مورد وکالت اهلیت داشته باشد تا وکالت امکان تحقق داشته باشد و چون حجر عارض بر وکیل شود وکالت حاصل باطل شود .

پس این سوال از کجا به ذهن سائل خطور کرده است ؟ بی گمان ماده ی ۸۵۶ قانون مدنی در این میان بی تقصی نبوده است : « صغیر را می توان به اتفاق یک نفر کبیر وصی قرارداد . در این صورت اجراء وصایا با کبیر خواهد بود تا موقع بلوغ و رشد صغیر » .

اما وکالت را قیاس با وصایت نتوان کرد که یکی عقد است و آن دگر ایقاع . امکان وصایت معلق به رفع حجر را از ماده ی ۸۵۶ قانون مدنی و واضح تر از آن از ماده ی ۸۵۵ آن قانون ۳( وصایت به نحو ترتیب ) می توان استنباط کرد .وصایت در زمره ی ایقاعات است و متکی به اراده ی موصی . اراده ی وصی را نقشی در ایجاد این سمت نیست . پس لازم نیست وصی پیش از مبادرت به اجرای وصایت اهلیت داشته باشد . ( کاتوزیان ، حقوق مدنی ، ج ۳ ، ص ۴۵۴)

بنابر این اگر نتوانیم وکالت را با وصایت قیاس کنیم . فرقی بین آن که صغیر به تنهایی وکیل قرار گیرد با آن که به اتفاق کبیر وکیل شود نخواهد بود . فرق در آن خواهد بود که اگر چنین سندی در دفتر اسنادی تنظیم شده باشد و صغیری به اتفاق کبیر وکیل قرار گرفته باشد ؛ چنانچه وکالت بالانفراد باشد ؛ وکالت را باید دو وکالت مستقل دانست و یکی را صحیح شناخت و آن دیگری را باطل . اگر وکالت تنظیمی وکالت بالاجتماع باشد چون وکالت نسبت به صغیر تحقق ناپذیر است نسبت به کبیر هم تحقق نخواهد یافت چون شرط اجتماع از ابتدا حاصل نیست و در نتیجه وکالتی بوجود نمی آید .

پی نوشت ها :

۱- مراد کبیر رشید است

۲- ماده ی ۶۶۲ قانون مدنی : « وکالت باید در امری داده شود که خود موکل بتواند آنرا بجا آورد وکیل هم باید کسی باشد که برای انجام آن امر اهلیت داشته باشد .»

ماده ی ۶۸۲ قانون مدنی : « محجوریت موکل موجب بطلان وکالت می شود مگر در اموری که حجر مانع از توکیل در آنها نمی باشد و همچنین است محجوریت وکیل مگر در اموری که حجر مانع از اقدام در آن نباشد .»

۳- ماده ی ۸۵۵ قانون مدنی : « موصی می تواند چند نفر را بنحو ترتیب وصی معین کند به این طریق که اگر اولی فوت کرد دومی وصی باشد و اگر دومی فوت کرد سومی باشد و هکذا .»

[ پنجشنبه ٢۱ اسفند ۱۳٩۳ ] [ ٢:۳۱ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

هم آوایی دفاتر اسناد رسمی استان قم در ابراز ارادت با ساحت قدس حضرت محمد مصطفی ( صلی الله علیه و اله )

 

هم آوایی دفاتر اسناد رسمی قم در ابراز ارادت به حضرت محمد

 

مــاه فـــرو مــــاند از جــمـال مـــحمـــد          سرو نباشــد به اعــتدال مـــحمد

قدر فـلک را کـــمال و مـــنزلتی نیست          در نــظر قـدر با کــمـــــال محــمــد

وعده ی دیدار هـــر کــسی به قـــیامت         لیله ی اسرا و شب وصال محـمد

آدم و نوح و خلیل و مـوسی و عیسی         آمــده مــجـموع در ظـلال مــحـمد

عرصه ی گیتی مجال هـمت او نیست         روز قــیامــت نــگـر مـجـال مـحمد

وان همه پیـرایه بسته جـــنت فـردوس         بو که قبول ش کند بلال محــــمد  

همچو زمین خواهد آسـمان که بیافتد          تا بنـــهد بـوسه بر نـعال مـــحمد

شــمس و قـمر در زمـین حشر نتابند          نــور نــتابد مــگر جــمال مـــحمد

شــــاید اگـــر آفـــتاب و مــــاه نـــتابند          پیش دو ابروی چون هلال محمد

چشـــم مرا تا به خواب دیـد جمالش          خواب نمی گیرد از خیال محمد

سعـدی اگر عاشـقی کـنی و جوانی 

عشق محمد بس است و آل محمد

[ دوشنبه ٦ بهمن ۱۳٩۳ ] [ ٧:٤٥ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

این مجری چه خصومتی با دفاتر اسناد رسمی دارد؟

سه شنبه 16 دی ماه 1393 ساعت 8 و 30 دقیقه، برنامه حرف حساب شبکه یک، مجری: کیا داود اسفندیاری . میهمان : محمد رضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران.

 .......

میهمان : .... اسناد اتومبیل ..

مجری : آقا حرف سند اتومبیل را نزن که هیچ ارتباطی به دفاتر اسناد رسمی ندارد.

میهمان:آقا صریح قانون داریم،(( ماده 29*قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی.))

مجری: اصلا هم اینطور نیست، خوده اون آقا پلیسه تو برنامه مناظره گفت که سند اتومبیل ربطی به شما ندارد، پلیس بهتر می دونه یا شما.

میهمان : نه آقا م م ...

مجری : اصلا شما دیگه هیچ حرفی نزن، موضوع برنامه امروز ما اصلا این نیست ولی به قطع می گویم که سند اتومبیل ربطی به دفاتر ندارد، خوده شواری نگهبان هم گفته، کارشناسها هم گفتن اصلا همه گفتن. تازه خودم قبل از این برنامه رفتم همه قوانین رو خوندم البته (اسامی و مواد قانونی یادم نیست) شما هم اصلا حرف نزن که قبول نمی کنم. اصلا همین چند وقت پیش خودم یه ماشین معامله کردم، محضر هم نرفتم و فقط تعویض پلاک کردم پول هم به محضر ندادم تا چشتون درآد .

با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید فایل تصویری این برنامه را ببینید.

 

 

___________________

*ـ ماده29 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی : نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می‌شود ......

[ سه‌شنبه ۱٦ دی ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

 

 

آخرین ساعات و دقایق روز ششم دی ماه است، روزی که دست و پا می زنیم بنام دفاتر اسناد رسمی نامیده شود تا شاید دیده شویم و خود نیز بهتر ببینیم.

خیلی وقت است که دیگر دل و دماغ وبلاگ نویسی و وبلاگ بازی را ندارم اگر چه حرفهای گفتنی زیادی در دل انباشته دارم.

حالا که آخرین دقایق این روز است دلم نیامد بگذارم و بگذرم و چیزی ننویسم و چیزی نگویم و این پست را به احترام این روز مبارک و به احترام تمامی سردفتران و دفتریاران و کارکنان دفاتر اسناد رسمی می گذارم .

و حالا که می خواهم بعد از مدتها دست به وبلاگ شوم به نقل از دوستی از یکی از شهرهای این ایران پهناور و دوست داشتنی، می نویسم از حال و روز تاسف انگیز یک سردفتر. آن دوست قدیمی در تماسی که با او داشتم می گفت در شهر ما چندی پیش یکی از همکاران سردفتر که سلام و علیکی با او داشتم به من مراجعه کرد و گفت: دوست و همکار عزیز شما که غریبه نیستی، شدیدا در مشکل و مضیقه مالی هستم و از تو خواهش می کنم که این کیف سامسونت مرا بخری تا مشکل مالی من حل شود. در حالی که از درخواست او حیران و متعجب بودم گفتم کیف سامسونت ؟ آخر من نیازی ندارم قضیه چیست و مشکل کجاست ؟ جواب داد می دانم نیاز نداری ولی مشکل مالی دارم و وضعیت کاری دفترخانه خوب نیست، این را از من بخر و کمکی به حال من بکن. گفتم: حالا چند میدهی و این کیف مگر چقدر قیمت دارد که مشکل تو را حل کند. گفت چاره ای ندارم این را از من بردار و صدهزار تومان به من بده تا فی الحال مشکلم حل شود. دویست هزار تومان در آوردم و به او دادم و گفتم کیفت هم برای خودت باشد و این پول را هم از من قرض داشته باش و هر وقت داشتی برایم بیاور و دفتریارش ( که ممر معاش و درآمد دیگری غیر از دفترخانه داشت و وضعیت معیشتش از سردفتر بهتر بود ) می گفت: سردفتر ما وضعیت مالی مناسبی ندارد کارکرد دفترخانه هم بسیار بد است تا جایی که مقادیری از البسه و وسایل خانه اش را هم به من فروخته تا بلکه بخشی از مشکل مالیش را رفع کند !!!!

و وقتی اینچنین وقایعی را می بینم و میشنوم باز مقصر میدانم کسانی را نیمه دوم دهه ی 80 بی محابا و بدون در نظر گرفتن وضعیت و موقعیت دفاتر، در حد توان خود مجوز دفترخانه صادر کردند و باز مقصر تر می دانم کسانی که در کار تقسیم اسناد عمومی و دولتی کار شکنی کرده و همت نکردند و موجب تبعیضات بسیار بسیار ناروا در کسب درآمد و امرار معاش این خانواده شده و می شوند .

[ شنبه ٦ دی ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

وقتی خبر فوتش را که در پست قبل منعکس شده است شنیدم هنوز از جزئیات غرق شدن مرحوم دکتر حبیب گودرزی مطلع نبودم ولی دلم گواهی میداد که مرگ او نمی تواند در اثر یک غرق شدن ساده باشد. از طریق برنامه  پایش مورخ 23 شهریور 1393 متوجه شدم حبیب درپی نجات جان یک کودک در حال غرق شدن و پس از نجات او، جان خود را از دست داده است .

و این اتفاق میتواند چکیده زندگی و شخصیت این مرد، یعنی ایثار، فداکاری و نوع دوستی باشد.

در برنامه دیشب پایش از شبکه یک سیما نیز آن مرحوم به عنوان قهرمان هفته معرفی شدند .

 

 

 

بنا بر اطلاع، مراسم ختم روز هفتم در گذشت آن مرحوم روز جمعه، 28 شهریور ماه ساعت 3 الی 5 عصر در مسجد جامع میدان المپیک تهران برگزار میشود.

همچنین عصر روز پنجشنبه 27 شهریور ماه مراسمی بر سر مزار ایشان در محل آرامستان بروجرد برگزار خواهد شد .

 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مطالب مرتبط در :

http://farhad90.mihanblog.com/post/11845

 

http://www.farhad90.ir/post/tag/

 

http://35qom.persianblog.ir/post/255/

 

http://www.chendavol.blogfa.com/post-289.aspx

[ دوشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

"ناصر، حبیب گودرزی فوت شده، خبر داری ؟ "

این پیامکی بود که صبح امروز دلم را به درد آورد و نا خودآگاه اشک از دیدگانم جاری ساخت.

انا لله و انا الیه راجعون.

اگر چه بعد از اتمام دوره مقطع لیسانس در مجتمع آموزش عالی قم ( پردیس قم ) و حدود 15 سال بود که او را ندیده بودم ولی شنیدن خبر فوت دکتر حبیب گودرزی بسیار اندوهگین و غمینم ساخت و شاید این غم و تاثر شدید به خاطر سادگی و صفای ضمیر حبیب و صفای دوستی آن دوران است. 

 

دکتر حبیب گودرزی

 

ساده زیست و سخت کوش بود و اهل بروجرد و با وجود تمام مضایق، تحصیلش را در مقطع فوق لیانس و دکترای حقوق خصوصی دانشگاه تهران ادامه داد موفق به اخذ دکترای حقوق خصوصی شد و شنیدم که عضو هیات علمی دانشگاه بروجرد شده بود و در دانشگاههای تهران نیز تدریس می کرد .

برخی دوستان مشترک آخرین بار حبیب را روز پنج شنبه گذشته 13 شهریور 93 در مراسم تشییع پیکر مرحوم استاد گرانقدر دکتر ناصر کاتوزیان دیده بودند.

و امروز خبر در گذشت حبیب آتش به جانمان زد. ظاهرا به جهت غرق شدن در آب سد جان به جان آفرین تسلیم کرده است .

این مصیبت را به تمامی دوستان و خانواده گرانقدر حبیب بخصوص همسر و فرزندانش تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت و علو درجات را برایش مسألت دارم و آرزوی صبر برای خانواده و بازماندگانش می کنم.

از تمامی خوانندگان این مطلب می خواهم فاتحه ای نثار روحش نمایند .

خداوند با شهدا محشورش گردانیده و از شفاعت اولیا بهره مندش سازد .

[ شنبه ٢٢ شهریور ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
RSS Feed