دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

سوال : پدری می خواهد خانه خود را با حفظ حق فسخ به مدت عمر خودش( مدت معین طولانی به شرط قائم بودن حق فسخ به شخص خودش ) به پسرش صلح کند لکن به نحوی که منافع یا حق انتفاع آن برای همسرش به مدت عمر همسرش باقی باشد . تنظیم سند بدین منظور به چه نحوی امکان پذیر است :

صور مفروض و پیشنهادی :

1 - مقدمتا طی سند صلحی حق انتفاع از ملک را به صورت عمری به همسرش صلح کند و سپس طی سند دیگری ملک مذکور را به شرایط مذکور ( مسلوب المنفعه بودن تا مدت عمر همسرش ) به پسرش صلح کند و در هر دو سند حق فسخ را برای خود محفوظ دارد .

2 - در یک سند صلح که متصالح آن، همسر و پسرش هستند حق انتفاع یا منافع را به مدت عمر همسرش به او صلح کند و عین و سایر منافع متصوره را به پسرش صلح کند . با دو شرط : اول بعد از فوت همسرش تمامی ملک عینا و منفعتا متعلق به پسرش باشد دوم : حق فسخ به مدت عمر خودش ( معین به زمان ) برای خودش محفوظ باشد .

نظر شما چیست ؟

 

[ چهارشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

 

تغییرات حق الثبت در سال 1393

 

مطالب مرتبط در وبلاگ دفتر 3 یزد.

http://sardaftar3y.persianblog.ir/post/618/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پی نوشت : قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 27 / 11 /  1380

http://rc.majlis.ir/fa/law/show/99698

[ یکشنبه ۳ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

ماخذ پورتال کانون

همکار گرمی

با سلام

ازتاریخ 5/1/1393به موجب بند "ح " تبصره 17 قانون بوجه سال 1393 دفاتراسنادرسمی مکلف به اخذ مبلغ 000، 50 ریال به ازاء صدور هر سند الکترونیک علاوه بر حق الثبت همان سند گردیده اند. بدین منظور مقرر گردیده تا شرکت پرداخت الکترونیک سامان با هماهنگی دفتر توسعه فناوری واطلاعات سازمان ثبت، این رقم اطلاعاتی را در نرم افزار دستگاه کارتخوان دفاتر اضافه نماید . لذا با توجه به زمان بر بودن آماده سازی و تست نرم افزار و همچنین به روز رسانی نسخه نرم افزار دستگاه کارتخوان کلیه دفاتراسناد رسمی سراسر کشور، که قریب به سه ماه به طول خواهد انجامید در هماهنگی به عمل آمده با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مقرر شد تا اطلاع ثانوی :

1 – از روز پنجم فرودرین ماه سال 1393 دفاتر اسناد رسمی برای تنظیم هر نوع سند بدون استثناء ، 000، 50 ریال علاوه بر حق الثبت قانونی از متقاضی دریافت نمایند. بدین منظور بلافاصه پس از واریز حق الثبت و سایر وجوه قانونی به روال گذشته، میبایست مجددا با کشیدن کارت و استفاده از کلید  "خرید " بر روی دستگاه pos  برای همان سند یک تراکنش یه مبلغ 000، 50 ریال انجام دهند .بدیهی است برای واریز 000، 50 ریال به شرح فوق هیچگونه نیازی به ثبت اطلاعات چون شماره سند و 000 نمیباشد .

2 – حساب شماره 2171369001009 به نام رابط تمرکز وجوه حاصل از صدور سند الکترونیک هر سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی برای واریز 000، 50 ریال فوق بری روی دستگاه کارتخوان (کلید خرید) فعال خواهد بود و چنانچه دستگاه کارتخوان فعال نباشد، وجوه مذکور از طریق شعب بانک به حساب یاد شده واریز خواهد گردید .

3 – موکدا یاد آور میشود که تحت هیچ عنوان مبلغ 000، 50 ریال گفته شده قابل جمع با حق الثبت همان سند و درج در فیلد "حق الثبت " در نرم افزار pos  نمی باشد. لذا ضرورت دارد تا موضوع به کلیه کارکنان دفاتر تفهیم گردد. مسوولیت اجرای این دستورالعمل متضامنا با سردفتر و دفتریار دفترخانه خواهد بود .

4 – به محض آماده شدن نسخه نهایی نرم افزار دستگاه pos  که گزینه هزینه صدور سند الکترونیک در آن تعریف گردیده است، نیازی به کشیدن مجدد کارت و استفاده از کلید خرید برای واریز این مبلغ نخواهد بود .

 

کانون سردفتران و دفتریاران .

 

تصویر بخشنامه سازمان ثبت :

 

[ یکشنبه ۳ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب