دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

باسمه تعالی

گزارش جلسه هفتگی کانون سردفتران و دفتریاران که با حضور تعداد کثیر سران دفاتر و معاون امور اسناد در محل کانون سردفتران برگذار شد را در وبلاگ دفتر 778 تهران در لینک زیر مشاهده کنید .

 

http://tehran778.persianblog.ir/post/180/

[ دوشنبه ۱ مهر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

 

 

[ یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٤:٢٠ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

 ماخذ :  http://www.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=4417&ctl=Edit&mid=11884&Code=6033

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در اجرای طرح ثبت آنی معاملات ؛ ثبت بیش از 76 هزار سند رسمی ظرف چهار روز کاری در کشور

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد واملاک کشور از ثبت بیش از 76 هزار سند در آغاز پنجمین روز فعالیت سامانه ثبت آنی اسناد در کشور خبرداد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور؛ معاون امور اسناد این سازمان با اعلام این خبر گفت: در آغاز پنجمین روز فعالیت سامانه ثبت آنی اسناد 76 هزار و 829 سند اعم از انتقال، رهن، تقسیم اموال غیرمنقول، اسناد اتومبیل، انواع وکالت و اسناد غیرمالی در این سامانه به ثبت رسیده است.

"محمدمهدی انجم شعاع" افزود: عملکرد سامانه به صورت لحظه ای تحت کنترل و بررسی است و تعداد اسناد دارای شناسه "یکتا" به سرعت رو به افزایش است و از ابتدای امروز 31 شهریورماه 92 تا ساعت 11 صبح تعداد 7 هزار و 384 سند در سامانه ثبت و شناسه گرفته است که به عبارتی در هر ساعت بیش از 2 هزار سند به مرحله نهایی و امضاء متعاقدین رسیده است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر دفترخانه های بهره بردار از سامانه و افزایش روزانه تعداد اسناد تنظیمی و ثبت شده در سامانه افزود: این آمار از پیشرفت قابل توجهی در بهبود ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه ثبت آنی اسناد حکایت دارد.

وی اظهار داشت: به منظور بهبود امکانات سامانه و افزایش سرعت تنظیم و ثبت اسناد، تیم های فنی دفتر توسعه فناوری اطلاعات این سازمان با همکاری بخش های حرفه و حقوقی و جمعی از سردفتران مجرب و متبحر، مشغول فعالیت هستند.

انجم شعاع گفت: مرکز پاسخگویی مختص سامانه ثبت آنی اسناد نیز همزمان با آغاز این طرح در در ستاد سازمان فعال گردیده و پاسخگوی سؤالات و مشکلات حرفه ای و فنی مربوط به استفاده از سامانه با شماره تماس 63485  می باشد.

وی افزود: در موارد متعددی نیز کارشناسان متخصص دفتر توسعه فناوری اطلاعات سازمان به نحو مستقیم برای حل مشکل خاص برخی از دفاتر وارد عمل شده و این کمک رسانی و پاسخگویی ادامه دارد.

انجم شعاع با اشاره به عملکرد قابل قبول سامانه در سطح کشور خاطرنشان کرد: انتظار است با همکاری سردفتران و کانونها و جوامع سردفتری در کشور، در فضایی آرام و با پرهیز از تنش ها به سوی بهبود خدمت رسانی پیش برویم و مشکلات و موارد خاص، به تمام کشور یا اساس سامانه تعمیم داده نشود و نکات مثبت و عملکرد مفید این سامانه مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی ادامه داد: نباید وجود برخی موارد و اشکالات در خدمات الکترونیکی مانع از توجه به کارآمدی کلان این حرکت عظیم با آینده درخشان آن شود.

[ یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۳:٢٦ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
[ یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

به نام خدا

سایت تابناک طی مطلبی تحت عنوان ((دفاتر اسناد رسمی از کار افتادند؛ خطر شکل‌گیری تحصن بی سابقه!)) از تحصن دفاتر اسناد رسمی سخن گفته و آن را به عنوان خطر یاد کرده و با این کار آتش بیار معرکه ی مشکل پیش آمده ناشی از اجرای ثبت آنی شده است .

تابناک سایتی است که دفاتر اسناد رسمی ذهنیت خوب و مثبتی از آن ندارند و همان سایتی است که در قضیه اسناد اتومبیل و اختلاف نظر پیش آمده بین مراکز تعویض پلاک  و دفاتر اسناد رسمی با مقاله ها و تحلیلهای سراسر کذب و خلاف واقع، خوانندگان نا آگاه از قانون و حقوق را به اشتباه انداخته و به بیراهه کشاند و علیه دفاتراسناد رسمی تحریک نمود. یادم نمی رود چندین ساعت وقت گذاشتم و مستدل و مستند با قراردادن کامنت در ذیل مطلب مذکور پاسخ خوانندگانی را که با خواندن آن به اشتباه افتاده و دفاتر را مورد حمله قرار داده بودند را توجیه کنم  وبگویم که با وجود ماده 29 قانونی رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی جایی برای مطالب مذکور نمی ماند و مبالغ پرداخت شده برای ثبت سند همه به جیب دفاتر اسناد رسمی نمی رود و  بخش عمده ای از آن بابت مالیاتها و هزینه های عمومی کشور است. اگر چه فقط تعداد معدودی از آن نظرات  رابه نمایش عمومی گذاشت .

حالا از مطالب انتشار یافته ی اخیر در تابناک در خصوص خطر تحصن دفاتر اسناد رسمی، بوی شیطنت به مشام میرسد .دفاتر اسناد رسمی اگر اعتراضی دارند نه به اصل قضیه  است بلکه ناشی از اتفاقات و اظهارنظرهایی بود که بعد از بروز مشکل رخ نمود و دفاتر اسناد رسمی را متهم  و عامل اصلی مشکل معرفی کرد.

اکنون باید مراقب بود تا تحت تاثیر چنین اخباری قرار نگیریم و کاری نکنیم که خدای ناکرده دون شؤون این صنف باشد. تا جایی که بنده اطلاع دارم در هیچ اعلان عمومی دفاتر دعوت به تجمع و تحصن نشده اند و اگر چیزی هست در کامنتها و نظرات در برخی وبلاگها وجود دارد و به فرض اینکه تحرکی هم باشد نباید از آن به عنوان خطر یاد کرد بلکه شاید عامل خیری باشد در حل مشکلات پیش آمده .

و سایت تابناک هم نگران در آمد دفاتر اسناد رسمی نباشد چرا که با حول و قوه الهی در صورت رفع مشکل ثبت آنی، اسناد بر زمین مانده ی مردم را همین دفاتر ثبت خواهند نمود و قرار نیست آنها را به مراکز تعویض پلاک یا مراجع دیگر احاله دهند .

[ شنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد:ثبت 43 هزار و 635 سند در سامانه ثبت آنی/ قطع سیستم نداریم

سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ثبت 43 هزار و 635 سند در سامانه ثبت آنی معاملات خبر داد.

بردیا صدر نوری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس اظهار داشت: تا ساعت 13:30 دقیقه امروز 43 هزار و 635 سند در سامانه ثبت آنی معاملات به ثبت رسیده است.

 وی افزود: از این تعداد 17 هزار و 89 سند وکالت، 11هزار و 701 سند بیع و 1938 سند رهن بوده است و مابقی شامل انواع دیگری از اسناد می‌شود.

 صدرنوری با اشاره به اینکه در مجموع 5 هزار و 772 دفترخانه اقدام به ثبت سند در سامانه ثبت آنی معاملات کرده اند، تصریح کرد: ما از روز اول هم مشکل قطعی سیستم نداشتیم بلکه تنها با کاهش سرعت اینترنت رو به رو بودیم.

 سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد:‌ امروز بین ساعت 10 تا 12 مشکل سرعت اینترنت داشتیم که با هماهنگی با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات این مشکل برطرف خواهد شد.

[ شنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

نازنینا ما به ناز تو جوانی داده ایم     دیگر اکنون با جوانان ناز کن با ما چرا

بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت مرحوم استاد محمد حسین شهریار و روز شعر و ادب فارسی بود از چندی پیش در فکرم بود پستی و مطلبی به رسم احترام و به مناسبت بگذارم ولی چنان فکر و ذهن و جسممان در گیر ثبت آنی شد که فراموش شد .

با این شعر استاد شهریار از ایشان یادی می کنیم  و خوانندگان را به شنیدن این شعر استاد با صدای زیبای سالار عقیلی دعوت می کنم .

دانلود کنید 

 

 

حالا چرا

 

                         آمدی،جانــــــــم به قربــــانت ولی حــالا چرا؟                         

بی‌ وفا حـــــالا که من افتـــــاده‌ام از پــا چرا؟

نوشدارویی و بعد از مرگ سهراب آمــــــدی

سنگدل این زودتـــر می‌خواستی ،حـــالا چرا؟

عمر ما را مهلت امـــروز و فردای  تو نیست

من که یک امروز مهمـــــان توام ،فردا چرا؟

نازنینا مـــــا به نـــــــــاز تو جـــوانی داده‌ایم

دیگر اکنون با جوانــــــان ناز کن با ما چرا؟

وه که با این عمــــــــــرهای کوته بی اعتبار

این همه غافل شدن از چون منی شیدا چرا؟

شور فرهادم بپرسش سر به زیر افکنده بود

ای لب شیرین جــــــــواب تلخ سر بالا چرا؟

ای شب هجران که یکدم در تو چشم من نخفت

اینقدر با بخت خـــــــــواب آلود من ،لالا چرا؟

آسمان چون جمع مشتاقان پـــریشان می‌کند

در شگفتم من نمی‌پاشد ز هم دنیــــــــا چرا؟

درخـــــــــزان هجر گل، ای بلبل طبع حزین

خامشی شرط وفـــــــاداری بود ،غوغا چرا؟

شهریارا بی‌حبیب خود نمی‌کـــــــــردی سفر

این سفر راه قیــــــــامت می‌روی ،تنها چرا؟

[ شنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

اظهارات جناب آقای آقا صفری ( عضو هیات مدیره کانون ) در ادامه مطلب بخوانید

نکته قابل ذکر در خصوص اظهارات ایشان حذف این اظهارات از سایت کانون سردفتران و دفتریاران بود که برایمان تعجب برانگیز بود. آیا واقعا جوی حاکم است که برای بیان یک موضع انتقادی و نقل قول آن باید بیمناک و محتاط باشیم، آن هم در وضعیت پیش آمده و توجه هجمه شدید انتقادات دفاتر اسناد رسمی به سوی کانون سردفتران که نمایندگی این خانواده ی بزرگ را به عهده دارند و طبیعتا باید در این شرایط احساس مسوولیت کنند. اگر چنین باشد تاسف بار است .


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٩ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۳:۱٩ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

به نام خدا

آنچه مسلم است اینکه محاسن و مزایای برنامه ای که هم اکنون تحت عنوان ثبت آنی دستور اجرای صادر شده استٰ غیر قابل انکار است و آرزوی اکثریت قریب به اتفاق دفاتر اسناد رسمی کشور بوده و بسیاری از مشکلات و دل نگرانیها و استرسهای دفاتر اسناد رسمی و مراجعین را خواهد کاست و جای بسی تقدیر و تشکر از طراحان و پشتیبانی کنندگان آن را دارد. لکن آنچه همه ما را متعجب و متاثر نمود نحوه ی شروع آن بود. طبیعتا هر برنامه و پروژه ای( خصوصا در سطح ملی) در بدو اجرا با مشکلات کاستی های مقدماتی روبرو خواهد بود و نه تنها چاره ای جر تحمل آن نیست بلکه وظیفه است که آن را تحمل و در جهت رفع و هموار کردن آنها صبر و تلاش همگانی صورت گیرد . لکن این کاستیها و نواقص در اجرای یک پروژه وقتی معقول است که کمتر از 50 درصد از اجرا را با مشکل مواجه کرده یا غیر قابل اجرا نماید و چیزی که در اجرای ثبت آنی همه ما را متعجب و متاثر کرد این بود که با اجرای این طرح در حد قریب به 90 درصد در اجرا با مشکل مواجه شد و فقط حدود 10 درصد از کاری که با اجرای آن باید انجام میشد انجام شده است. بنا بر شنیده ها حدودا 10 درصد از اسنادی که روزانه باید در کل کشور تنظیم میشد تنظیم و به ثبت رسیده است و صاحبان 90 درصد دیگر اسنادی که باید تنظیم میشدٰ آواره دفاتر شده و از هیچ جا نتیجه ای نگرفته اند و این نشانگر یک مشکل اساسی در پایه ریزی و  پیشبینی های اجرای طرح است . کاهش سرعت تنظیم اسناد و راه اندازی امور مراجعین در دفاتر تا 40 و حتی 50 درصد در بدو امر معقول بود ولی با آمار فعلی غیر قابل قبول و توجیه است . 

این گفته که: مطابق آنچه ملاحظه میشود اکثریت دفاتر( بیش از 6000 دفتر از 8000 دفتر ) وارد سامانه شده اند و  در کشور 2000 سند هم تنظیم شده چگونه می تواند بیانگر نبود مشکل در سامانه و اجاری طرح باشد؟! مگر اینکه منظور این باشد که امکان ورود به سامانه و ثبت سند وجود دارد ولی وارد شوندگان ( دفاتر اسناد رسمی) عمدا اقدام به ثبت سند نکرده و کارشکنی می کنند. و این سخنی خلاف واقع است که یا از بی اطلاعای گوینده از وضعیت موجود در دفاتر است یا اینکه فرا فکنی و انکار واقعیت بوده و مقصر جلوه دادن دیگران است. شاید بتوان اثبات کرد که 6000 دفتر در سامانه همزمان حضور داشته اند ( آنلاین بوده اند ) ولی این دلیل بر این نیست که همگی قادر به تنظیم و ثبت سند هم بوده اند .

گویی اینکه میهمانان کثیری را به خانه ای کوچک دعوت کنند و تمامی آنها را که از ازدحام جمعیت در سالنها و راه رو ها و راه پله ها و حیاط خانه میزبان گیر افتاده اند و لنگه کفشهای خود را هم گم کرده و زیر دست و پا در حال له شدن هستند را هم جزء آمار کسانی بدانیم که به راحتی وارد سالن اصلی شده اند ولی عمدا میل و رقبتی به صرف شام نشان نداده و شام نخورده اند .

.با این فشار عصبی و استرسی که این چند روزه بر دفاتر وارد شده و تلاشی که آنها برای مجهز کردن دفترخانه ها به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در یکی دو ماهه اخیر برای انجام این ماموریت خطیر ( ثبت آنی ) نموده اند، روا نیست که آنها را متهم به عدم همکاری و کارشکنی کنند .

اکثریت قریب به اتفاق دفاتر این امر ( راه اندازی ثبت آنی ) را امری میمون و مبارک دانسته و از آن استقبال و حمایت خواهند کرد امید است با رفع مشکلات مقدماتی آن تحمل سختهیا بتوانیم آن را به طور کامل اجرا کنیم .

××××

یکشنبه موعود

امروز(‌پنجشنبه 28 شهریور )با تنی چند از همکاران سردفتر و دفتریارٰ به ناچار و با توجه به توقف کامل کار با سامانه برای انعکاس مشکلات و کسب تکلیف از مسوولین ثبت قم به خدمت آقای کاظمی رئیس ثبت قم و جناب آقای سجادی  معاون محترم مدیر کل ثبت قم رسیدیم و ضمن تبادل نظر و انعکاس مشکلات بروز این مشکلات را تا حدی طبیعی دانسته و ما را دعوت به صبر و بردباری  و همکاری تا حل مشکل نمودند و بنا بر اظهار جناب آقای سجادی معاون مدیر کل و جناب آقای صافی مدیر دفتر مدیر کل محترم ثبت قم، قول رفع عمده ی مشکل تا روز یکشنبه (سی و یکم شهریور ) از سوی سازمان ثبت داده شده است و جناب آقای صافی توصیه به ثبت سند در ساعات بعد از ظهر و شب نمودند!!!  

ما نیز به مراجعین قول یکشنبه و بعد از آن را داده ایم و امیدواریم با رفع موانع هر چه سریعتر این طرح به طور کامل در دفاتر اسناد رسمی اجرا و پیاده شود .

[ پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٢:۱٢ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

باسمه تعالی

 

[ پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

باسمه تعالی

همکارانی که موفق به ثبت سند نمیشوند نوشتن این عبارت را در دفتر ثبت جاری خود فراموش نکنند.


[ چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

بخشنامه دستو العمل ثبت آنی را در ادامه مطلب مشاهده فرمائید .

_________________

نکات قابل ذکر در خصوص این دستور العمل :

1 - مطابق ماده 2 این دستور العمل، صدور کد یکتا و نهایی شدن سند به منزله امضاء سند است و مسؤولیت آن با سردفتر لذا تکلیفی برای دفاتر مبنی بر اخذ امضا قبل از اخذ کد یکتا یا بعد از آن تعیین نشده است آنچه بیان شده اطمینان از امضاء سند و قطعی بودن امضاء آن است.

لکن معقول و منطقی به نظر نمیرسد حتی با وجود حضور اصحاب سند در دفتر قبل از امضاء دفتر نسبت به نهایی شدن سند اقدام نمود و بهتر است ابتدا پیش نویس اخد و سند وارد فتر شود و بعد از امضاء اصحاب سند نسبت به اخذ کد یکتا و نهایی نمودن سند اقدام و از آن پرینت اخذ و به امضاء مراجع رساند و زحمتهای آ« را به جان خرید

2 - کد یکتا باید در ملاحظات دفتر درج شود لکن تصریح نشده که متعهد یا اصحاب معامله باید ذیل ملاحظات راجع به کد یکتای سند را هم باید امضا کنند یا نه و به ذکر امضاء سند مطابق مقررات اکتفا شده است به نظر میرسد مطابق بند 69 مجموعه بخشنامه های ثبتی هر گونه توضیح یا اصلاح عبارتی باید ذیل اوراق یا ثبت دفاتر باید به امضاء اصحاب معامله برسد .

3_ نسخ پیش نویس که قبل از ثبت نهایی گرفته میشود، پس از ثبت نهایی باید همراه نسخ اصلی بایگانی شوند و این امر با الکترونیکی شدن امور که طبیعتا باید از موجبات حذف کاغذ و کم کردن حجم بایگانی فیزیکی شود ، منافات دارد.

4 - مطابق ذیل ماده 6 دستور العمل اسنادی که در اوراق قبلی ماخوذه از سامانه درج و در دفتر ثبت گردیده است ولی به امضاء اصحاب آن نرسیده ، با اجرایی شدن ثبت آنی باید اقدامات انجام شده در اوراق و دفتر ابطال و مجدد نسبت به تنظیم اقدام نمود . بیان نشده تکلیف هزینه های سند تنظیم شده چگونه است و در این موارد چه جواب و توجیهی باید برای ارباب رجوع آورده شود .

توضیحا حق التحریر در اسنادی که به امضاء نرسند حق الزحمه دفتر بوده و غیر قابل رد است و اگر سندی مجددا ثبت شود حق التحریر مجدد به آن تعلق می گیرد و برای استرداد مالیات نقل و انتقال و حق الثبت واریزی سند ابطال شده باید با تمهید مقدماتی و صدور گواهی از سوی دفتر مراجع را برای استرداد وجوه به اداره امور مالیاتی یا ثبت ارشاد نمود آیا ارباب رجوع راضی به چنین روندی میشود . وآیا حاضر به پرداخت هزینه های مجدد برای ثبت مجدد سند می گردند ؟

( بنا بر آخرین بخشنامه، از ماده 6 رفع ابهام و مقرر شده است برای اسنادی که مجددا با سیستم ثبت آنی تنظیم میشوند  از قبوض واریزی قبلی استفاده شود و هزینه مجدد وصول نشود ، لکن در خصوص حق التحریر باید گفت اخذ یک بار حق التحریر و اجرت که حق الزحمه دفتر خانه است برای دوبار تنظیم و ثبت سند اجحافی در حق دفاتر به نظر میرسد )

 


ادامه مطلب
[ یکشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۸:۳٤ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]


پهنه ی  آسمان برای آمدن چون تویی ستاره باران شده.

نامت مژده ی روشنی می دهد و وجودت در دل کویر همچون رودی به تمام شهر حیات می بخشد.

اینک همگان به گرد مزار تو می گردند به یاد ضریح گمشده ی مادر ،

حضور روشن تو را بارها سلام و تهنیت می گویم.


 

 

میلاد کریمه اهل بیت بر همگان مبارک

[ شنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

با سلام و عرض پوزش از مشکل پیش آمده در قالب وبلاگ انشاءالله در اولین فرصت مرتفع خواهد شد .

[ جمعه ۱٥ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱:٥۳ ‎ق.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

به نام خدا

اندر حکایت ثبت آنی

اگر بخواهند میشود!!

 

 

اهل محاضر جملگی در جنب و جوش و تکاپو هستند، ظاهرا دارد اتفاق بزرگی رخ می دهد!؟بله

ثبت آنی !!!

شاهد آن نیست که موئی و میانی دارد         بنده طلعت آن باش که ( ثبت) آنی دارد .

 

 

عده ای از این جماعت می گویند نشدنی است مگر میشود همه چیز را آنی با ثبت آنی دگرگون نمود یا اگر هم بشود بسی مفسده در آن متبلور خواهد بود زیرا که زیرساختها و رو ساختها و امکانات علمی و عملی و فنی دفاتر مهیا برای این امر گران و خطیر نیست و مردم و محاضر به مشقت خواهند افتاد و چنین و چنان و ... الخ

 

 

گروهی دیگرگویند: شیویه ای بسیار نیک و پسندیه است این ثبت آنی. اگر چه در بدو امر دشواریهای بر آن متصور است ولی مانند هر سامانه ی دیگری چنان بدان خو خواهیم گرفت که بی آن آنی نتوان به سر برد .

بنده آنی که در بند آنی

 

 

واگر کار این سامانه سر گیرد بسیار عالی بوده فوائید بسیاری بر آن مترتب خواهد بود و مفاسد و بلایای بیشماری به سبب آن دفع خواهد گشت .

ظریفی می گفت بله از جمله فوایدی که در ثبت آنی نهفته است تحت نظر گرفتن تقسیم عادلانه اسناد است به نحوی که هیچ بنی بشری را یارای تخطی از آن نخواهد بود و این آروزی دیرینه دفاتر مستضعف تحقق خواهد پیوست. بدین ترتیب که بتوان بدین طریق (طریق سامانه ثبت آنی) اسناد دفاتر معزز اسناد رسمی از جمله اسناد رهنی و بانکی پر پرو پیمان آنها را کنترل نمود و بالا تر ار آن اینکه به طریق این سامانه سقفی برای این اسناد تعیین کرد که محاضر و دفاتر طماع و حریص نتوانند بیش از سهم خود ثبت سند رهنی کنند یعنی سامانه محترم ثبت آنی بدانها اجازه چنین عمل شنیعی را نخواهد داد . اینجاست که بانکهای محترم و معزز مجبور خواهند بود اسناد را به دفاتری ببرند که ظرفیت خالی برای اسناد رهنی دارند و این به طریق عدالت نزدیکتر خواهد بود .

حریفی دیگر بانگ سرداد که نه آقا این که می گویید طریق محال است و امکان آن وجود ندارد، اولی گفت چرا آقا شما سامانه قدر قدرت ثبت آنی را دست کم گرفته اید اگر بخواهند میشود و سامانه را یارای آن هست به شرطی که بخواهند .

شرط اول قدم آن است که مجنون باشی

دومی گفت بله شاید بشود ولی از طریق عدالت دور است دفتری که یک سردفتر و دفتر یار بیش ندارد به همان اندازه بهره از سند رهنی و بانکی ببرد که آن دفتر دیگر با دم و دستگاه و خدم و حشم فراوان میبرد .

وا عجبا به طریق عدالت نزدیک است که یک دفتر چندین ده میلیون در آمد در ماه داشته و مدام بر خدم و حشم خود بیفزاید صرفا چون باصطلاح روابط عمومی ( شما بخوانید خصوصی) ایشان برجسته است و دفتر دیگر از نداری و ناچاری کارمند برای خود نمی گیرد چرا که در اجاره محل دفتر خود نیز مانده است صرفا به این گناه که روابط عمومی او اندک است .

[ سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۳:٢٥ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

به نام خدا و با سلام

همکاران محترم می توانند اطلاع رسانی و امور مربوط به ثبت آنی استان قم را در وبلاگ دفاتر اسناد رسمی به آدرس ذیل پی گیر باشند .

 

http://daftar-it.persianblog.ir/

***

با سپاس از جناب آقای کاوندی، مسوول امور رایانه دفتر اسناد رسمی 107 قم، که مسوولیت اداره و اطلاع رسانی این وبلاگ را تقبل نموده اند .

[ سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱:٥٧ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب