دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

ماخذ: بنچاق

به نام خدا


همه با هم به سوی " ثبت آنی " برویم


 


صدور امضای الکترونیک برای همکاران سردفتر ،‌موقعیت مغتنمی بود که این عزیزان را از نزدیک زیارت کنم و گپ و گویی دوستانه در خصوص مسائل کاری داشته باشیم .

آنچه در خلال این گفت و گو دستگیرم شد ، اینکه هیچ یک از این بزرگواران در جریان تحولات پیش رو و پدیده ی ثبت آنی نبودند !
کما اینکه در جریان حذف اوراق بهادار هم نبوده اند و همگی ناچار شدند اوراق تازه خریداری شده را مجاناً طی صورتجلسه ای به سازمان ثبت عودت دهند و اطلاعی از حذف دفاتر جاری هم ندارند و پرینتر ثبـّات خریده اند یا سفارش آن را داده اند .
جالب اینکه شرکت واردکننده پرینتر ثبـّات هم علیرغم اطلاع از این موضوع ، دست به بازاریابی گسترده ای زده و باشرایط اغواکننده ،‌سفارش سردفتران را برای خرید پرینتر ‌،‌ ثبت می کند !‌
چه کسی باید به سردفتران محترم بگوید که نرم افزارهای موجود در دفاتر اسناد رسمی از اول شهریور ماه سال جاری منسوخ خواهد شد و جای آنها را نرم افزار ِ طراحی شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نام " ثبت آنی " می گیرد؟‌
چه کسی متولی اطلاع رسانی ِ به موقع به سردفتران است که جلوی ضرر آنها را بگیرد ؟


مصلحت‌دید ِمن آن است که یاران همه کار
بگــُــذارند و خـَـــم طــُـــــره ی یاری گیرنددر فرصت باقیمانده (( 31 روز ِ مردادماه )) که بسیار اندک می نماید ،‌ ضرورت دارد کانون سردفتران و دفتریاران ِ مرکز و سایر کانون ها و جوامع در استان های مختلف با دعوت از کارشناسان محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ‌و برگزاری دوره های آموزشی ، سردفتران سراسر کشور را آموزش دهند و به گونه ای مهیا کنند که فعالیت دفترخانه ها دچار وقفه نشده و امور مردم معطل نماند .
برای رسیدن به این هدف ، فراهم شدن شرایط زیر ضروری است :
1-سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور ، از اول مرداد ماه و یک ماه زودتر از موعد شروع رسمی پروژه ، سامانه ی "ثبت آنی‌" را به روی همه دفاتر اسناد رسمی باز کند تا دفاتر اسناد رسمی بتوانند از خصوصیات آن مطلع شوند و امکان برگزاری کلاس های آموزشی فراهم گردد.
2- کانون ها و جوامع محترم سردفتری در سراسر کشور با درک موقعیت حساس کنونی و در راستای رسالتی که در آموزش و ارتقای سطح علمی و عملی سردفتران بر عهده دارند ، برگزاری دوره های آموزشی و دعوت از همکاران را در اولویت قرار دهند.
3- همکاران محترم که تیرماه را با تکمیل و ارسال اظهارنامه های مختلف و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مشاغل گذرانده اند، در ماه مرداد ، خستگی خود را با شرکت در کلاس های آموزشی "ثبت آنی" از تن به در کنند!
نکته ی اول : از سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور و کانون معزز سردفتران و دفتریاران مرکز که به بهانه ی صدور امضای الکترونیک ، توفیق زیارت همکاران سردفتر را برایم فراهم نمودند ، صمیمانه سپاسگزارم.
نکته ی دوم : چنانچه "توکن" های صادره ، درگاه ورودی دفتر اسناد رسمی به سامانه ی "ثبت آنی" است و این ، بدان معنی است که هر دفترخانه فقط یک کلید ورودی برای تنظیم اسناد مختلف ِ خود دارد ، قطعا و یقینا فعالیت دفترخانه ها را مختل خواهد کرد و ضروری است که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای هر دفترخانه حداقل سه "توکن" اختصاص دهد.حافظ ،‌ وظیفه‌ی تو دعا گفتن است و بس

در بند ِ آن مبـــاش ،‌ که نشنیــد یا شنیـــد


و من الله التوفیق
ارادتمند : جمشیدی

[ یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۳:۱٢ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب