دفتر اسناد رسمی 35 قم
دفاتر اسناد رسمی، امور ثبتی و حقوقی

کارمند سابق

 

کارمند سابقم ((محمد)) که ازآشنایان بود فردی کم رو ، دورن گرا و دارای روحیات خاص و مردم گریز بود و از آن دسته افرادی است که اگر کسی نباشد که سفارششان را بکند یا دستشان را بگیرد و جایی بند کند، در زندگی عادی هم دچار مشکل می شوند به همین دلیل تا این سن که بیش از سی سال دارد نه توانسته شغلی ثابت برای خود دست و پا کند و نه توانسته ازدواج کند و نه در تحصیلات به جایی برسد و از حدود 15 سال پیش که پدرش که یک روحانی و معمم بود به علت سرطان درگذشت در کنار مادر و دو خواهرش با مستمری و در آمدی اندک به سر می برد و در ظاهر سرپرست آنهاست ولی در واقع با دو خواهرش تحت کفالت و سرپرستی مادرش می باشد. به نظرمی رسد چنین افرادی در ظاهر افرادی سالم و بی عیب هستند ولی در واقع مشکل برقراری ارتباط با جامعه و اطراف خود دارند و نیاز به حمایت عمومی و قانونی و اطرافیان دارند و باید نهاد و راهکاری اندیشیده شود که این افراد که در ظاهر سالم هستند و مشکلی ندارند، شناسایی و تحت حمایت شغلی و اجتماعی قرار گیرند و سهمیه ای برای آنان در اشتغال و امکانات اجتماعی در نظر گرفته شود و اینجانب به شخصه دیده ام چنین افرادی به سفارش اطرافیان در اداره ای و نهادی استخدام و به کار گرفته می شوند و اگر چه کارایی و تخصصی ندارند ولی از باب حمایت همچون سایر کارمندان آن اداره و نهاد حقوق و مزایا می گیرند . اما(( محمد)) ما از چنین امکانی بر خوردار نبود و آشنا و فامیلی نداشت که خرش برود و او را در آداره و نهاد یا شرکتی جا کند . دو سه سال پیش وقتی از اوضاعش با خبر شدم از او خواستم به دفترخانه بیاید و در کارهای دفترکه بیشتر پا دوئی بود کمک کند و قصدم این بود که در دفتر خانه ماندگار شود ولی بعد از حدود یک سالی که در دفتر مشغول بود از بد روزگار یا بد اقبالی این بنده خدا  به ناگاه تعداد دفاتر سعودی سر به فلک کشید و اوضاع معاملات و کسب و کارسیر نزولی یافت و ناچار شدم علی رغم میل باطنی عذرش را بخواهم و از او بخواهم زود تر فکرشغل دیگری باشد چون هزینه ها با درآمد نمی خواند . بعد فهمیدم در پاساژی به عنوان نگهبان شبانه مشغول کار شده است و دو روز پیش یکی از آشنایان با همراهم تماس گرفت و گفت از محمد خبر داری گفتم چطور؟ گفت از پاساژی که نگهبان آن بوده سرقت شده و حدود 20 روز است که در بازداشت و تحت بازجویی است و وضعیت جسمی و روحی مناسبی ندارد هیچ کس هم سراغش را نگرفته و پی گیر کارهایش نیست چون کسی را ندارد، ببین می توانی کاری برایش بکنی؟ از شنیدن خبر بسیار متاثر و ناراحت شدم . ولی چکار می توانستم بکنم کاری از دستم بر نمی آمد جز اشک و اندوه و افسوس و آه. در مملکت قانون گرا مگر می شود در کار قانون دخالت کرد؟!! کاری که باید می شد این بود که اخراجش نمی کردم ولی از توانم خارج بود و از این بابت احساس مسوولیت می کردم و خود را سرزنش می کردم .

این سرنوشت بد صرفا گریبانگیر محمد نبود چون چندی پیش به جهت بد تر شدن وضعیت کسب و کار نا چار شدم عذر دو کارمند دیگر را بخواهم که وضعیتشان بهتر از محمد نیست.

بله این است ارمغان ازدیاد نسنجیده دفاتر به بهانه ایجاد اشتغال و غیره و غیره و مسببین آن در پیشگاه خداوند در قبال محمد و محمدها البته باید پاسخگو باشند.

 

[ یکشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

تودیع مدیر کل ثبت استان قم در تاریخ 9/9/1388برگزار شد.

مراسم تودیع مدیر کل ثبت استان قم ،جناب آقای مرتضی رنجبر، امروزدو شنبه 9/9/1388،ساعت13 و 30 دقیقه در سالن اجتماعات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با حضور کارمندان ثبت و جمعی از سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق برگزار شد. این مراسم با اجرای جناب آقای شفیع مبشری و تلاوت آیاتی چند از قرآن توسط ایشان آغاز شد و سپس جناب آقای رنجبر با بیان سخنانی ضمن اشاره به گذرا بودن موقعیتها و پستها و ارائه توصیه ها و نصایحی معنوی به حضار از آنان حلالیت طلبید. سپس معاونت مدیر کل ثبت استان ، جناب آقای اسدالله گائینی، به عنوان جانشین مدیر کل و سرپرست موقت این اداره کل ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ارزنده آقای رنجبر در مدت تصدی گری ایشان که حدودا 4 سال و اندی به طول انجامید و اشاره به خصوصیات اخلاقی و کاری ایشان به عنوان الگویی برای سایر پرسنل و زیردستان، خدمات و اقدامات ایشان در زمینه صدور اسناد اراضی روستایی استان و تلاش ایشان در تقسیم اداره ثبت اسناد و املاک قم به دو منطقه مستقل یک و دو و تلاش در افزایش پرسنل این اداره و سایر موارد را قابل توجه و تقدیر دانست .

در این مراسم که تعدادی از سران دفاتر و هیات مدیره جامعه سردفتران اسناد رسمی از جمله جناب آقای عماد سردفتر 19 قم و آقای بابکی سردفتر 4 قم و آقای آزاد سردفتر 12 قم حضور داشتند در پایان جلسه به اهداء یک تخته تابلو فرش قاب شده که تصویر مدیر کل محترم، جناب آقای رنجبر،بر آن بافته شده بود ، به رسم یاد بود به همراه یک عدد سکه تمام بهار آزادی به نمایندگی از جامعه سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان از زحمات و خدمات ایشان قدر دانی نموده و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون نمودند.

هدیه ای نیز به رسم یاد بود به نمایندگی از سران دفاتر ازدواج و طلاق تقدیم ایشان گردید. 

[ دوشنبه ٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٠٤ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]

بیمه خدمات درمانی

همیشه از اینکه چرا اینقدر بی پشت و پناه هستیم  و چرا کانون ما این توانایی و این اختیار را ندارد تا همچون نهادهای دیگر به اعضاء خود خدماتی از قبیل میهمانخانه و هتل و خدمات رفاهی  فراهم نماید یا تسهیلاتی از قبیل وام خرید اتومبیل و خانه و غیره یا خدمات و بیمه های درمانی وبهداشتی مناسب ارائه دهد گله مند بودیم ولی وقتی اخیرا متوجه شدیم در همان بیمه خدمات درمانی نیم بند هم که داشتیم بیمه مذکور دفترچه هایمان را تمدید نمی کند و در جستجوی علت فهمیدیم که چون مدیریت هیات مدیره جدید تنفیذ نشده و هیات مدیره قدیم هم هیچ مسوولیت جدیدی را گردن نمی گیرد دریافتیم که اوضاعمان خیلی خراب تر از این حرفهاست و افسوس می خوریم که چرا اجازه نداریم آن مبالغی( نه چندان کم) را که ماهیانه به حساب کانونمان می ریزیم خود خرج دوا و دکتر و پس انداز روز مبادایمان کنیم  که اگر چنین می کردیم وضعمان خیلی بهتر از اینی بود که هست .

مشکل اینجاست که قانون ناقص می باشد و اشخاص هم که عاشق چشم و ابروی ما نیستند که دل بسوزانند هر چند گاهی می آیند و می روند و در مدتی که هستند هم و غمشان این است که مبادا کاری بکنند که آدم بده بشوند یا مبادا خود را به درد سر بیندازند به قول یکی از اساتیدمان که می گفت : به این اعبتار که فلانی انسان معتقد و خوب و پاکی است نباید کار را به او سپرد زیرا هر چه باشد آدمی زاد است و آدمیزاد قابل تغییر است و متزلزل ، و تضمینی نیست که عقاید و اعتقادات را زیر پا نگذارد پس باید قانونها و اجرای آنها و نظارت بر آنها محکم و کامل باشند تا هر فردی با هر اعتقاد و مسکلی که می آید ملزم به رعایت آن باشد و از عقاب عدم مسوولیت پذیری بترسد.

[ پنجشنبه ٥ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ ناصر پیر محمدی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دفتر اسناد رسمی 35 قم سردفتر : ناصر پیر محمدی دفتریار : ابراهیم عباسی. نشانی : قم خ توحید نبش توحید 22. تلفن38816500 - 025 و 38825559 - 025 تاریخ تاسیس 15/1/1382. هدف این وبلاگ تبادل اطلاعات و نظرات با همکاران و خوانندگان. آنچه در این وبلاگ می آید، ( جز آنچه جنبه خبری و اطلاع رسانی دارد)نظرات مدیر وبلاگ و در قسمت نظرات( کامنتها) نظرات شخصی کامنت گذارنده است و استنباط نهایی با توجه به تبادل نظرها با خوانندگان میباشد .
امکانات وب
RSS Feedنويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب